loading...

Kura popullore kundra cellulitit

1. Vaji i pemës së çajit , Tea Tree Oil


ose ndryshe i njohur ne bote si Tea Tree Oil

Për shkak të vetive të tija të forta antibakteriale, antifungale dhe anti-inflamatore, vaji i pemës së çajit është shumë i dobishëm për trajtimin e celulitit.

Ilaç shtëpiak për celulitin

Lyeni një tampon pambuku me ujë dhe ne te vendosni një ose dy pika vaj nga ai  i pemës së çajit.
Lyeni me te vendin ku ndodhet zona me celulit . 
Lëreni atë për disa orë para se ta lani.

Përndryshe, mund të përzieni disa pika vaj peme çaji në një lugë çaji xhel aloe vera ose mjaltë të papërpunuar. Aplikojeni atë në lëkurën tuaj dhe lëreni atë për disa orë para se ta shplani.

Përdorni njërën nga këto kura një ose dy herë në ditë derisa të ndiheni të kënaqur me rezultatet.

Mund ta gjeni ate ne Amazon me cmime te arsyeshme


2. Vaj kokosi

Vaj kokosit përmban acide yndyrore  veçanërisht acid laurik i cili ndihmon në luftimin e baktereve. Vaji i arrës së arrës së kokosit është gjithashtu qetësues për lëkurën dhe ka veti shëruese.

loading...