Recete popullore per dhimbjen e kokes

Xhenxhefili


Xhenxhefi mund të ndihmojë në zvogëlimin e inflamacionit të enëve të gjakut në kokë, duke siguruar lehtësim nga dhimbja e kokës.

- Përzieni pjesë të barabarta me lëng xhenxhefili dhe lëng limoni. Konsumoni një ose dy herë në ditë.


- Një tjetër alternativë është që të aplikoni një paste prej një lugë çaji pluhur xhenxhefil të thatë,  dhe dy lugë ujë dhe ta vendosni ate mbi ballë për disa minuta.

- Ju gjithashtu mund të vloni pluhur xhenxhefili ose xhenxhefil të papërpunuar në ujë, dhe thithni avujt.

loading...