Recete nga mjeksia popullore per kolesterolin e larte

Qepa
Qepet e kuqe janë të dobishme në trajtimin e kolesterolit të lartë. Shkencëtarët në Hong Kong zbuluan se ndihmojnë në zvogëlimin e kolesterolit të keq dhe ngritjen e niveleve të mira të kolesterolit. Kjo, nga ana tjetër, ul rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës.


- 1  Perzieni një lugë çaji  me lëng qepe dhe nje me mjaltë. Pini kete perzierje një herë në ditë.
- 2  Hidhni një  gjysem qepe të copëtuar dhe grire imet dhe një çerek lugë çaji piper në një filxhan dhallë. 
Konsumojeni atë rregullisht.
Gjithashtu përfshini qepë, xhenxhefil dhe hudhër në dietën tuaj.
loading...