Kure popullore per permiresimin e memories

Bajamet


Bajamet janë një mjet i shkëlqyer Ayurvedik për të ndihmuar në përmirësimin e kujtesës dhe fuqisë së trurit. Ato janë të pasura me antioksidantë dhe acide yndyrore omega-3 që rrisin memorien. Për shkak të përmbajtjes së tyre të pasur antioksidante, bajamet janë të mira edhe për sytë tuaj.

Zhysni 5 deri në 10 bajame në ujë gjatë natës.
Të nesërmen në mëngjes, hiqni lëkurën dhe i bluani ato.

Ziejeni këtë paste me një gotë qumësht.
Shtoni disa sheqer ose mjaltë për shije.
Pini çdo ditë për 30 ose 40 ditë.
loading...