Kure popullore per laringun (fytin)

Mushti i uthulles së mollësMushti i uthulles së mollës ka veti antimikrobike që ndihmon në luftimin e infeksioneve dhe kështu mund të përdoret për të trajtuar laringitin.

Receta

Përzieni dy lugë musht molle të papërpunuar dhe një lugë mjalti në gjysmë gotë me ujë. Për të rritur efektivitetin e këtij ilaçi, ju mund të shtoni edhe pak spec djeges. Pini kete perzierje dy herë në ditë.

Menyre alternative

Përgatisni një mase duke përzier një lugë gjelle të mushtit te uthulles të papërpunuar, të pa filtruar  në një gotë me ujë të ngrohtë. Beni gargarë me te disa herë në ditë derisa të ndjeni lehtësim.
loading...