Kure popullore per laringun (fytin)

Sherupi i qepës


Shurupi i qepës vepron si një expectorant natyror dhe është një kurë e vertete efektive natyrore për inflamacionin e laringut. Pritini tre deri katër qepë të mesme. hidhini copat ne nje ene,ku me pas në te hidhni katër gota ujë ,pasi ti vini ne zjarr qe te ziejne lerini derisa masa të trashet në një konsistencë si shurup. Perzieni 5 luge sherup qepe në një gotë me ujë të ngrohtë. Shtoni një lugë gjelle mjaltë dhe disa pika lëng limoni. Konsumoni përzierjen ngadalë.
loading...