Kure popullore per kolesterol te larte

Farat e koriandritHulumtimet kanë treguar se koriandri ndihmon në uljen e niveleve të kolesterolit , LDL (kolesteroli 'i keq'), dhe triglycerides. Farërat e koriandrit gjithashtu kanë efekte hipoglicemike dhe mund të jenë të dobishme në menaxhimin e diabetit.

Kure popullore per kolesterolin në shtëpiHidhni dy luge caji  farë koriandër pluhur  në një ene me ujë.
Vendoseni mbi zjarr te vloje  përziejen dhe me pastaj kullojeni atë.

Pini këtë leng një herë ose dy herë në ditë. Ju mund të shtoni qumësht, sheqer dhe kardamom dhe ta përdorni atë si një zëvendësim për çajin tuaj të rregullt.

loading...