Kure popullore per gazrat

KanellaKanella do të lehtësojë stomakun tuaj  gjithashtu ajo parandalon dhe formimin e mëtejshëm të gazit.

Kure popullore në kushtet e shtëpise duke përdorur kanellën

Hidhni një gjysmë lugë çaji pluhur kanelle në një filxhan qumësht të ngrohtë. Perzijeni mirë dhe pastaj e pini. Ju gjithashtu mund të shtoni disa mjaltë ne te.

Përndryshe, ju mund të pergatisni nje çaj kanelle duke shtuar disa pluhur kanelle në një gotë me ujë të valuar. Lereni të qëndroje për disa minuta dhe pastaj  pijeni.
loading...