Cfare duhet te beni kur keni dhimbje dhembi ?

Piper dhe kripë


Kripa e përzier me piper mund të jetë e dobishme kur një dhëmb bëhet jashtëzakonisht i ndjeshëm pasi të dy përbërësit kanë veti antibakteriale, antiinflamatore dhe analgjezike.


Përzieni një sasi të barabartë të piperit dhe kripës së zakonshme me disa pika ujë për të formuar një paste.
Aplikoni pasten drejtpërdrejt në dhëmbin e prekur dhe lereni që qendroje për disa minuta.
Bëni këtë  veprim për  disa ditë.
loading...