Receta tibetiane me hudhër dhe alkool: përfitimet shëndetësore

Në një manastir të lashtë tibetian, kjo recetë u gjet dhe daton  rreth 5.000 vjet më parë.

Është aq e fuqishme saqë është provuar e  efekteshme në shërimin e një game të gjerë problemesh shëndetësore. Ne po flasim për recetën tibetane me hudhër dhe alkool, me përfitime të pabesueshme për trupin dhe mendjen.


Kjo recetë e pabesueshme kërkon që ju të përdorni vetëm këto dy përbërës. Përveç kësaj, duke marrë disa pika të këtij eliksiri në ditë është gjithçka që ju nevojitet për të arritur lehtësim të menjëhershëm nga shumë probleme shëndetësore dhe sëmundje.

Përfitimet e recetës antike tibetiane

Le të hedhim një vështrim të shpejtë në përfitimet dhe ndihmën e pabesueshme që kjo recetë e lashtë tibetiane me hudhër dhe alkool është në gjendje të ofrojë:

Ajo ka provuar të jetë e aftë të ndërhyjë kundër atherosclerosis (arterosklerozes), një formë e atherosclerosis e karakterizuar nga inflamacioni kronik i arterieve të kalibrit te  madh dhe të mesem te cilat blokohen   për shkak të faktorëve të rrezikut kardiovaskular, duke parandaluar rrjedhjen normale të gjakut.

 Kjo recete nuk është një ilaç që mund të kuroje, por sipas ekspertëve është e dobishme si parandalues dhe ndihmon në menaxhimin e simptomave dhe komplikimeve.

Ju lutem shperndani kete recete nese ndieni se mund te ndihmoje dike per te zgjidhur nje problem shendetesor


Receta është përdorur nga njerëz që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, një problem që mund të rrisë ndjeshëm rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare. Gjithashtu në këtë rast është e dobishme për të menaxhuar rritjet e presionit.

Një lehtësim i madh gjithashtu është gjetur edhe per ata që vuajnë nga probleme të ndryshme të frymëmarrjes, të tilla si ftohjet, kollitjet, astma dhe sëmundjet pulmonare obstruktive kronike (COPD). Duket se kjo recete mund të ndihmojë në menaxhimin e simptomave edhe në rastin e kancerit të mushkërive.

Është ideale për njerëzit që vuajnë nga sinuziti, një proces inflamator, akut ky ose kronik, i mukozës së sinuseve paranazale, shpesh të shoqëruara nga një proces infektiv primar ose sekondar.

Shumë njerëz kanë vendosur të perdorin këtë ilaç natyral sepse ajo mund të jape nje lehtësim maksimal nga shenjat dhe simptomat e ndryshme të artritit dhe reumatizmave, si dhimbjet artikolare, ënjtjet  dhe ngurtësite.

Ky eliksir tibetian me alkool dhe hudher gjithashtu eshte i njohur  të jetë shumë efektiv kundër inflamacionit dhe acarimit  të stomakut (peritoneum), i njohur në botën mjekësore si gastrit.

Shumë njerëz kanë qenë në gjendje të shohin përmirësime të mira në problemet e tyre të impotencës thjesht duke perdorur këtë ilaç natyral, duke u lejuar atyre të rizbulojnë një jetë të shëndetshme seksuale pa përdorimin e barnave të shtrenjta që prodhojnë efekte serioze anësore.

Marrja e kësaj përzierjeje shëruese është e përshtatshme për ata që dëshirojnë të humbin peshë, pasi është treguar se është në gjendje të ndihmojë përshpejtimin e metabolizmit dhe  të bëjë djegien e qelizave të yndyrës ne mënyre efikase.


Për shkak se stimulon metabolizmin, është gjithashtu ideale për njerëzit që vazhdimisht ndihen të dobët dhe të lodhur, duke i bërë trupat e tyre më aktivë dhe dinamikë.
Receta është ideale për ata që kanë nevojë të rifitojnë reflekset e te shikuarit  dhe të dëgjuarit .

Është e vërtetë, ka shumë përfitime. Por kjo nuk eshte nje recete qe ben mrekullira  dhe ajo qe duhet të mbani mend gjithmonë se në rast të problemeve të mëdha shëndetësore duhet të flisni me mjekun tuaj në mënyrë që ai të përshkruajë trajtimin shendetesor perkates .

 Kjo recetë e lashtë tibetiane mund t'ju ndihmojë në menaxhimin e simptomave dhe në zgjidhjen e problemeve të vogla shëndetësore.

Si të përgatitni recetën e lashtë tibetiane

Përbërësit:

350 gram hudhër të papërpunuar
200 mililitra rum ose alkool (sigurohuni që ai të mos përmbajë klorur benzalkonium ose metanol)

Procedura:

Pastroni hudhren.
Priteni atë ne copa.
Vendoseni në një kavanoz xhami të sterilizuar.
Mbushni kavanozin me rum ose alkool.
Mbyllni kavanozin dhe lereni  të qëndrojë për 10 ditë.
 filtrojeni dhe vendosni lëngun e filtruar përsëri në kavanoz qelqi.
Lëreni ne gjendje qetesie  në frigorifer për dy ditë të tjera.


Kur mund ta perdorni  recetën tibetane me hudhër dhe alkool


Ky eliksir natyral është me të vërtetë i fuqishëm në shërimin e një numri të madh të problemeve shëndetësore. Për të korrur përfitimet e pabesueshme e gjitha ajo  që duhet të bëni është të vendosni një pikë në një gotë me ujë dhe ta pini para mëngjesit dhe para drekës.

Në mbrëmje, merrni 2 pika te holluara  në një gotë me ujë, gjithmonë para vaktit te ngrenies. 

Ndër të tjera, kjo recetë   për luftimin e sëmundjeve  është e vlefeshme për 12 ditë.

Ju lutem shperndani kete recete nese ndieni se mund te ndihmoje dike per te zgjidhur nje problem shendetesor

loading...