Yndyrnat në arteriet e gjakut të bllokuara :ja receta e kura popullore

Yndyrnat në arteriet e gjakut të bllokuara,kurat popullore natyrore janë të lehta dhe të lira për t'u bërë në shtëpi me disa përbërës të thjeshtë.  


Ky ilaç natyral eshte përdorur shume në Gjermani për të pastruar arteriet e bllokuara, për të zvogëluar yndyrën në gjak, për të zvogëluar kolesterolin, për të parandaluar ftohjet dhe për të ndihmuar mëlçinë të pastrohet.

 Hudhër, xhenxhefil dhe limon për të luftuar yndyrnat në gjak natyrisht dhe  sjelljen e  shumë përfitimeve per shendetin . 
Një pije natyrale kundër kolesterolit që na pastron dhe na ndihmon të ndihemi më mirë .
Natyrisht, mos hiqni dorë kurrë nga mendimi i mjekut i cili do të dijë si ta vlerësojë më mirë shëndetin tuaj dhe tju ndjekë me profesionalizëm.

Çfarë na nevojitet:

2 limona
1 litër ujë natyral
4 thelpinj   hudhër

  një fetë prej rreth 3 cm xhenxhefil të freskët

Procedura 

Lani limonet me kujdes dhe prini ato në copa të vogla
Qeroni hudhat , xhenxhefilin dhe prini ne copa te medha 
Në një tenxhere  hidhni ujë dhe shtoni hurdhat, xhenxhefilin dhe limonet.

Vini ne zjarr te vlojne , duke u kujdesur që të përzieni here pas here

Sapo te ziejne  , fikni zjarrin dhe lereni  të ftohet
Kullojeni dhe hidheni  në një shishe ose kavanoz qelqi të taposur


Konsumimi

Pijeni kete pije një herë në ditë me stomak bosh ( esell) në mëngjes ose para ngrënies se nje vakti kryesor

Shkundeni mirë para se ta përdorni.loading...