Pini këtë recetë para se të shkoni për të fjetur, zbrazni zorrën e trashë nga çdo gjëje që keni ngrënë gjatë ditës!

Receta që ne ofrojmë sot është një nga pijet më të dobishme natyrale që mund të perdorim  për të detoksifikuar trupin, për të humbur peshë dhe për të rritur metabolizmin.


Shumë njerëz e gjejnë jashtëzakonisht të vështirë për të zvogëluar ose eliminuar depozitat e grumbulluara të yndyrës në zonën e barkut dhe kjo, në shumë raste, mund të jetë edhe për shkak të problemeve më serioze, siç është diabeti, hipertensioni.


Për të zvogëluar yndyrën në bark, ju duhet të filloni të lëvizni dhe të hani ushqime të shëndetshme.

Kjo pije përmban përbërësit më të fuqishëm në djegien e yndyrës, sic eshte  limoni dhe disa produkte  ushqimore  natyrale shumë të efektshme.

Majdanozi është një nga bimet më të dobishme që mund te përdorim dhe ofron shumë përparësi të tilla si:

Pastron gjakun.

Trajton dhe parandalon infeksionet e fshikëzës dhe veshkave.
Redukton mbajtjen e lëngjeve.
Ai ka veti të jashtëzakonshme anti-inflamatore.
Lufton stresin dhe ankthin.
Është i pasur me antioksidantë flavonoid.
Eliminon frymën e keqe te gojes.Përbërësit:

1 limon
1 Tufe majdanoz
1 shkop kanellë ose 1 lugë çaji pluhur kanelle
1 lugë gjelle xhenxhefil të integruar
1 lugë gjelle uthull molle
1 lugë gjelle miell pluhur  farë liri
100 ml kefir (ose kos)

Përgatitja:

Ju duhet të vendosni të gjithë përbërësit në një blender (shtrylles) derisa të merrni një përzierje pa copa.
Pini këtë përzierje çdo ditë para se të shkoni në shtrat dhe efektet do të jenë mbresëlënëse!
loading...