Per femrat : Kura popullore për ti bërë gjinjtë qe te duken më të mëdhenj

Kur një grua dëshiron të rrisë gjinjtë e saj ajo ka dy rruge përpara saj: kirurgjine kozmetike ose mjetet dhe kurat natyrale për t'i bërë gjinjtë e saj të duken më të mëdhenj.


Zgjidhja e parë është padyshim efektive, por e shtrenjtë dhe subjekt i kundërindikacioneve të ndryshme. 
Lidhur me zgjidhjen e dytë, kemi te bejme me disa   mjete dhe kura  të natyrshme për të rritur gjoksin. Le të shohim se cilat janë më të mirat.

Për shumë njerëz, në fakt, një gjoks i plotë simbolizon bukurinë dhe rrit feminitetin e një gruaje. Disa gra natyrisht janë bekuar nga natyra e nënës, por të tjerat janë shumë të vetëdijeshme për madhësinë e vogël të gjoksit të tyre. Fatkeqësisht për shumë gra ky është një problem serioz, jo i lehtë për t'u kapërcyer!

Duke filluar nga një gji i vogël  mund të arrihen rezultate të mira me një kombinim të ushtrimeve fizike, të ushqyerit dhe kremrave. Zbuloni tani mënyrën më efektive për të rritur madhësinë e gjinjve tuaj

Si të rrisim gjinjtë në mënyrë të natyrshme

Gjoksi është një masë e gjëndrave, dhjamore  dhe me  inde lidhës. Ajo ndryshon gjatë pubertetit, gjatë menstruacioneve, gjatë shtatëzanisë dhe pas menopauzës, por të ushqyerit dhe gjenetika luajnë një rol të rëndësishëm në përcaktimin e madhësisë së gjinjve të një gruaje. Ata që zgjedhin të rrisin gjinjtë e tyre në mënyrë të natyrshme, pa ndërhyrjen e kirurgut kozmetik, mund të përdorin zgjidhje të ndryshme. Mënyra më e mirë është gjithmonë që të kombinohen mjetet e ndryshme, në mënyrë që të mos neglizhohet ndonjë mundësi.

Industria e bukurisë është e pushtuar nga mundësi të panumërta për të rritur gjinjtë, nga kremrat, deri te pilulat, deri te injeksionet hormonale, për të mos përmendur operacionet e shtrenjta. Por nëse doni të vazhdoni natyrshëm, ka disa kura popullore   natyrore që mund të japin rezultate të mira.

Fara e koperit

Farat e koprës mund  të stimulojnë rritjen e gjirit në madhësi. Këto fara përmbajnë një nivel të lartë të flavonoideve që rrisin numrin e estrogjeneve në trup duke nxitur rritjen e indeve të gjirit. Përveç kësaj, nënat qe ushqejne femijet me gji mund të perdorin farat e koprës për të rritur prodhimin e qumështit të nënës.
Perdorimi ne forme caji.


Rrepka

Rrepka lejon një rritje natyrale të gjirit, disa studime e provojnë atë dhe dihet se  përmbajnë dhe kane  veti të forta astringente që mund të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së gjakut tek indet lokale, duke përfshirë ato që gjenden në sinuset. Rritja e qarkullimit të gjakut në gji mund të ndihmojë në rritjen e madhësisë së gjirit në mënyrë të shpejtë dhe efektive.


Amino acidet

Përveç rritjes së madhësisë së gjirit, aminoacidet janë të njohura dhe për të ndihmuar djegien e depozitave të tepërta të yndyrës në trup dhe për të ngadalsuar procesin e plakjes. Aminoacidet gjithashtu kanë vetinë të imitojnë hormonet e rritjes te cilat nevojiten për zgjerimin dhe rritjen  e gjirit. Futja e rregullt e integratoreve të aminoacideve mund të ndihmojnë për të rritur madhësinë e gjirit shpejt, efektivisht dhe natyrshem.

Vitaminat

Mangesite e vitaminave mund të kenë një ndikim negativ në madhësinë e gjinjve tuaj.

 çdo vitaminë si (vitamina A, C, E dhe B6) ka rolin e vet specifik në lidhje me shtimin e gjirit, kombinimi i këtyre vitaminave së bashku mund të ndihmojë në promovimin e zhvillimit të gjirit në një masë të madhe. Për shembull, 

Vitamina A ndihmon në promovimin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës dhe ripërtëritjes.

Vitamina C ndihmon në restaurimin e kolagjenit, duke rritur kështu plotësinë dhe mbështetjen e indeve qelizore (përfshirë ato që gjenden në gji) dhe lëkurë. 

Vitamina B6 ndihmon në formimin e qelizave të reja të gjakut .

Vitamina E ndihmon në rregullimin e niveleve të kolesterolit në trup, duke parandaluar kështu formimin e depozitave të tepërta të yndyrës në pjesë të tjera të trupit. Së bashku, këto vitamina mund të ndihmojnë në rritjen e madhësisë së gjirit natyrshëm pa shkaktuar asnjë efekt anësor në proces.

Yndyrna të shëndetshme

Marrja e yndyrave të shëndetshme mund të ndihmojë në rritjen e madhësisë së gjinjve tuaj, me kusht që të mos shendosheni kudo. Shmangni yndyrnat jo të shëndetshme që mund të krijojnë probleme afatgjata shëndetësore. Ju do të gjeni yndyrna të shëndetshme në ushqime si veza, avokado, arra, vaji i ullirit, peshku.

Praktiko masazhe per gjinjte

Masazhet e rregullta mund të rrisin madhësinë e gjinjve. Masazhi ndihmon në dy mënyra: duke rritur qarkullimin e gjakut dhe duke ndihmuar  shtrirjen e  indeve brenda gjirit për ta bërë atë të duket më i madh dhe më i qëndrueshem.


 Përdorni vajra natyrale, të tilla si vaj ulliri ose vaji i bajames, për të masazhuar gjoksin. Ju duhet të bëni te pakten  100 deri 300 masazhe rrethore në mëngjes dhe  po aq te tilla para se të shkoni në shtrat per te fjetur . Për më tepër, kjo menyre   duhet të ndiqet së paku dy herë në ditë për një ose dy muaj për të arritur rezultate pozitive


Krem me vaj bajamesh: 

4 lugë miell tërshëre,
 1 lugë gjelle ujë të ngrohtë 
 3 të vajit të bajames. 

Masa masazohet në gji çdo mbrëmje.

Farat


Lulet e diellit,ato te  susamit, lirit ose anise ( anices): thërrmoni shtypni farat konsumojini 3 herë në ditë para ushqimit  ( vaktit) kryesor së bashku me pak ujë. Ato janë fara që stimulojnë hormonet.

Ushqimi:

 Ka ushqime që janë të pasura me estrogjen që ndihmojnë gjinjtë të jenë më të mëdhenj dhe më të qëndrueshëm. Produktet e qumështit, fasulet, bizelet, kungulli, soja, spinaqi dhe frutat e thata me levozhge.

Gjimnastika:

 Ngrini bërrylat deri në lartësinë e shpatullave, pastaj bashkoni bërrylat duke mbajtur pozicionin, përsëritni ushtrimin disa herë, rreth 4 deri ne 20 here.

Gjimnastika 2: 

Merrni një top në duart tuaja, mbajeni me duar, kështu që duart tuaja te jenë përballë njëra-tjetres të ndarë vetëm nga topi. Shtypni topin duke kontraktuar muskujt gjoksorë.
loading...