Mishela me vajra esenciale kunder gripit dhe viruseve

Perzierja e vajrave esenciale kundra gripit dhe viruseve


Kane veti antivirale , antisetike, dhe anti bakterike ju vijne ne ndihme per riforcimin e mbrojtjes se sistemit imunitar dhe bllokimin e perhapjes se microbit, natyrisht shume te perdorshme ne kete periudhe gripesh e virusesh

Keto vajra kane nje veprim dizinfektues per ambientin  qe na rrethon kur ne i perdorim ato, tonifikojne trupin , largojne trishtimin.

Gripi dhe viruset po bejne qe shume persona te semuren ,dhe se nga njera ane nje higjene korrekte dhe nje menyre e te ushqyerit e pasur me fruta dhe perime  si dhe te gjitha keshillat e doktorit per te superuar kete situate vlejne shume  ,mund te themi se nga ana tjeter kurat popullore ndihmojne ne eliminimin e problemit.

Keto vajra kryesisht duke u perziere  po te vendosen ne llampa te vecanta esence djegese leshojne aromat e tyre ne shtepi qe ndihmojne shume organizmin dhe mirqenien e trupit 

3 Pika vaj esencial eukalipti  i cili zhvillon nje veprim balsamik , antisetik, antibakterik ,dhe zhbllokues per rruget e frymemarrjes.

5 Pika vaj esencial livandos i cili eshte antibakterik antiviral, cliron nje arome te kendeshme , qetesues , por ne te njejten kohe dhe tonifikues .
Ndihmon ne riforcimin e organizmit , shton mbrojtjen imunitare , dhe rezulton gjithashtu i perdorshem ne luftimin e trishtimit dhe depresionit.

3 pika vaj esencial trumze te bardhe ,sepse kemi gjithashtu dhe trumzen e kuqe ,por i bardhi ne kete rast konsiderohet me delikat dhe i perdorshem sesa i kuqi i cili eshte shume i fuqishem ,por mund te konsiderohet irritues.

Trumza eshte nje nga bimet me te efekteshme per sa i perket vetive te saj antisetike .
Ky vaj jo vetem qe forcon imunitetin e trupit por ka dhe nje veprim miresjelles ,mbi te gjitha per sa i perket rrugeve te frymemarrjes.


Keto perzierje vajrash mund ti pergatisni vete  te holluara me dy luge vaj vegjetal , dhe me pas te digjen ne nje llampe per leshimin e aromave te kendeshme ,dh mirqenien e vete trupit.loading...