Kremi hidratues i fytyres me vanilje pod antipodes

Kremi i  fytyres  Vanilja Pod i  Antipodes,  eshte nje marke e njohur Neo zelandeze  i njohur gjithashtu si Vanilja pod . 

 Nje krem hidratues ditor ky , është pa dyshim kremi me i mire eko - bio  per trajtimin e fytyrës dhe që shume persona deklarojne se kane provuar ndonjëherë në jetën e tyre .

Behet fjale per një krem thellësisht hidratues dhe ushqyes , që përmban, ndër të tjera, mjaltin e çmuar manuka, një përbërës që stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinit, lehtëson, rigjeneron dhe mban larg aknet, irritimet dhe ekzemën . 


Ekstrakti i  Kawakawas qe gjendet ne te  ofron një efekt antioksidant, ndërsa lecithina  dhe glukonati i kalciumit  janë të kondicionuar dhe te lidhur ndermjet tyre . Gluconolactoni ka një veprim delikat  hidratues, rigjenerues dhe antioksidues. 


Konsistenca është veçanërisht e fortë dhe përhapja është e butë dhe e këndshme. Behet  fjale per nje krem te pasur ne vetvete i cili lë pas një lëkurë te mbrojtur dhe shume te  hidratuar , te  ushqyer dhe të rilindur.


Duke pasur një lëkurë të përzier, me zona  të thata dhe  me subjekte te tjera papersoshmerishe mund te konsiderohet  i përsosur, sepse  ushqen dhe mban larg pucrat
. Përdorimi i ketij kremi  ndihmon  për të përmirësuar ndjeshëm  lëkurën  dhe është nje nga te  vetmit që mund të mbajnë  larg shperthimet dhe carjet e lekures 

 Merita është padyshim e  mjaltit te manukes qe eshte i  përfshire  në këtë krem ​​dhe e  një vaji biofazik dhe  Eco-Bio  i cili quhet Chant Charm dhe  blehet  posacerisht per prodhimin e keti kremi  në Japoni.

Aroma është shumë e këndshme  e cila eshte nje arome  vanilje .

Konfeksioni  prej 60 ml është i bërë prej xhami të errët, i cili ndihmon në mbrojtjen e produktit nga drita. 


Kujt mund ti rekomandohet ky  krem?

Është padyshim krem i përkryer i fytyrës për grup moshen  30- 40 vjeç dhe qe  kane një lëkurë të përzier, normale ose të thatë. 
 Nëse jeni shumë i ri dhe keni një lëkurë veçanërisht te yndyrshme  ju mund ta gjeni ate si  shumë  te ushqyeshem .

Ku ta blini këtë krem? dhe Sa kushton?
Ky  krem mund të blihet online në dyqanet  eco-bio  te kozmetikës  dhe çmimi është rreth 45-50 euro. Por në Amazon mund ta gjeni  atë  31-38  € me dergese falas.

Ky krem gjithashtu eshte dhe fitues  i shume cmimeve Beauty Awards
loading...