Disa e quajnë atë "vrasësin e celulitit", kushton shumë pak dhe është një bombë e vërtetë .

 Përgatittet në këtë mënyrë dhe përhapet në kofshë dhe prapanicë 3 herë në javë. Me ardhjen e stines se veres  neve do te na  kujtohet se kemi celulit.  Dhe ne gjithmonë e pyesim veten per  të njëjtën gjë: '' Pse nuk bëra diçka për celulitin këtë dimër? ''. Çdo vit është kështu, është e padobishme ta mohosh. Sepse nëse kujdesemi - domethënë, u përpoqëm të mposhtim - celulitin edhe në dimër, ndoshta do të kishim më pak vuajtje ne vere . 

Krahët, kofshët, gjunjët, vithet : nuk ka pjesë të trupit që nuk mund ta paraqesë këtë problem. Dhe nuk ka asnjë grua, madje dhe me e dobta  e  cila  nuk e ka këtë problem. Po, e urrejmë thellë. Ne urrejmë celulitin dhe ne do të bëjmë gjithçka për ta mposhtur atë. 

A është e pamundur? Po, jo, jo. Si zakonisht, kërkohet sakrifica e zakonshme: shumë aktivitet fizik, shëtitje të gjata, not, duke ecur në këmbë për 5 minuta në ditë. Jo vetëm kaq: shumë ujë, një dietë e pasur me fruta dhe perime; pak yndyrna. Pak, pak sheqer. Një përdorim i moderuar i xhinseve që nuk janë të mira për qarkullimin e gjakut. Dhe ende nuk kemi mbaruarFlini me një jastëk nën këmbë për të nxitur kthimin venoz; 
Ne  fund te cdo   dushi perdorni dhe vendosni  akull në këmbë , dhe më në fund, kremra specifike.

 Ndër kremrat që gjenden në parfumeri, mjekësi bimore, farmaci, ka miliona prej tyre. Por ka edhe kura popullore  në shtëpi që, me sa duket, punojnë pothuajse më mirë. Ka dy përbërës që, nëse përzihen së bashku, janë me të vërtetë një bombë për të mposhtur celulitin. Këto janë dy përbërës shumë të efektshëm dhe super të lirë: kremi hidratues  dhe uthulla e molles.


Si  te veproni me perbersin anti celulit? E lehte . Merret nje cerek kutije me krem hidratues  dhe një lugë çaji uthull molle.
 Pas përzierjes së dy përbërësve, merrni një peshqir që duhet ta kemi  lagur më parë në ujë të ftohtë; shtrydhet mirë dhe të vendoset në zonën e trupit që do të trajtohet ( me celulit). Pasi të hiqet peshqiri, përzierja zbatohet ( aplikohet) në zonë.

 Në këtë pikë zona ku vendosem kremin me uthullen e molles  mbështillet  me qese transparente ku lihet te veproje  për gjysmë ore. Pastaj  heqim qesen   dhe masazhohet  derisa përzierja  te thithet nga lekura e trupit  plotësisht . Për të arritur rezultate të shpejta, përsëritni operacionin 3 herë në javë dhe kombinoni trajtimin me disa aktivitete fizike.
LAMTUMIRE CELULIT

Nje anti celulit i fuqishem dhe i efekteshem ,eleminon celulitin nje here e pergjithmone  100capsula 


loading...