Dhimbja e kokës zhduket duke përzjerë këto 3 përbërës së bashku.

Shumë njerëz vuajnë nga dhimbje koke të shpeshta ose kronike. Dhimbja e vazhdueshme shpesh bëhet më shumë se vetëm një telash ne vetvete .


Për disa, është aq intensive sa që rutina e përditshme e ndjen kete gje: madje aktivitetet më banale ndalen kur dhimbjet te detyrojne .

Që te rifillojnë jetën në mënyrë   normale, shumë prej jush vrapojne te  përdorin anti dolorifiket si aspirina paracetamoli etj.

Kjo është arsyeja pse ne po paraqesim një ilaç natyral, falë të cilit mund të heqësh qafe dhimbjet kronike te kokes . Duke përdorur këtë masë paraprake, dhimbja do të lehtësohet pa efektet anësore të barnave. Është me të vërtetë e thjeshtë.

10 thelpinj me hudher
500 gr mjaltë
Piper i zi ne kokrra

Përgatitja:

Filloni me larjen, heqjen e lekures  dhe prerjen e hudhrave.
Vendoseni në një kavanoz me mjaltë dhe shtoni piperin  në fund.

Mbylle tapose mire  duke e lene  lënë  të mbyllur  për 5 ditë. 

Dhe ja kura eshte gati per tu perdorur 

Perdorimi:

Sapo  te ju filloje dhimbja e kokes , ju mund të hani një lugë të kësaj përzierje të dobishme dhe të ndaloni dhimbjen e kokës. Gjëja e rëndësishme është se në lugë te kete  të paktën një copë hurdhe dhe piper. Ju mund të konsumoni një dozë çdo ditë edhe nëse nuk keni ndonjë simptomë për qëllime parandaluese.

Falë vetive antibakteriale të mjaltit, të kombinuara me hudhër dhe piper, presioni i gjakut reduktohet dhe sistemi imunitar forcohet. Sistemi juaj i qarkullimit të gjakut do t'ju falenderoj per kete ndihme qe po i ben .

Natyra na ofron kaq shumë elemente kundër dhimbjes. Ne vetëm duhet të mësojmë se si t'i përdorim ato më mirë.

loading...