Cistiti: kurat më efektive popullore natyrore për ta luftuar atë

Për të luftuar  cistitisin  (cystitis) dhe nevojen e shpeshte per  urinim , të shoqëruar nga djegiet dhe dhimbjet poshte barkut, janë në dispozicion disa kura popullore.

Cistititisi (cistiti ) është një sëmundje e fshikëzës se urines e karakterizuar nga dhimbja kronike e legenit, urinim i vazhdueshëm dhe nevoje  urgjente për të urinuar (shpesh gjatë ditës dhe natës dhe nganjëherë më shumë se 50 herë në ditë), dhimbje ose siklet ndërsa fshikëza mbushet dhe zbrazet pas urinimit, gjithashtu krijon  dhe dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale.Simptomat e cistitisit ( cistitit) mund të permiresohen , me periudha  te ndryshme kohore lehtësimi për disa persona  dhe tek shume  të tjerë mund të jenë konstante dhe te vazhdueshme. Shpesh këto simptoma imitojnë simptomat klasike të infeksionit të traktit urinar por nuk shikohet asnjë shenjë të baktereve ose infeksioneve dhe ne kete rast antibiotikët bëjnë pak ose aspak për të lehtësuar dhimbjen.


Për kete problem nuk egziston nje kure e përkushtuar dhe e posatcme ajo është një sëmundje me  dhimbje kronike, trajtimi efektiv  me ilace përgjithësisht kufizohet në uljen e simptomave të frekuencës, urgjencës per urinim  dhe dhimbjeve . 
Kur këto simptoma arrijne te zvogëlohen, pacientët e prekur mund të jetojnë një jetë më të qete e te rehatshme.

Ne duam të sqarojmë se një ilaç që funksionon  për një person nuk mund te jete  gjithmonë i pershtatshem  për një tjetër dhe shpesh  do ti  duhet të provojë shumë opsione përpara se të gjejë diçka që funksionon.
Për shkak se terapitë mjekësore konvencionale nuk janë treguar të afta te japin lehtësim afatgjatë për pacientët me këtë sëmundje, Njerezit  shpesh kthehen në perdorimin e kurave alternative natyrore për të trajtuar dhimbjen e tyre të vazhdueshme.


Kurat popullore  për të luftuar cistitin 
  CYSTICURE - me BORONICE TE KUQE, IBISK dhe MANOZ - Lufton  CYSTIN DHE INFEKSIONET URINARE -KURE  NATYRORE BIO  kunder mikrobeve dhe baktereve - 60 kapsula të ORIGJINËS VEGJETALE


Sherebela 

Sherebela ka veti  të panumërta medicinale që shfrytëzohen që nga kohërat e lashta për të mirën e shëndetit të njeriut. Ajo përmban një sasi të konsiderueshme të vitaminës B dhe C, është e pasur me glukozë, saponin, enzime baktericide, kalium dhe estrogjen.

 Këto minerale janë thelbësore për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Kjo është arsyeja pse ne nuk mund te  habitemi që kjo fabrikë te mirash është përdorur që nga antikiteti për të zgjidhur, parandaluar dhe lehtësuar shumë probleme shëndetësore. 
Ndër këto lufton mbajtjen e urinës dhe cystitis.

Gjethet e dafines 

Në shumë vende të planetin dafina është një përbërës i shkëlqyer në kuzhinë e cila përdoret për të aromatizuar shumë pjata. Megjithatë, ajo ka përfitime të shquara shëndetësore pasi ajo është plot me vitamina dhe minerale thelbësore.

Gjethet  e dafines  jane   dhe konsiderohen si te afta te luftojne   shumë sëmundje, jo rastësisht, dafina është një bime e konsideruar nga shumë njerëz si "bekimi i Perëndisë".

 Efikasiteti i saje  është shumë i njohur sidomos në luftën kundër problemeve shumë të zakonshme shëndetësore të tilla si cistiti.

Pyetja që mund te bej cdo kush   është: si mund të përfitojmë nga të gjitha mirat e dafinës? E pra, një mënyrë për ta bërë këtë është përmes çajit të shkëlqyeshëm të gjetheve të saje. 
Me ndihmen e saje , ne mund të shfrytëzojmë të gjitha vetite  qe ajo ka  dhe të përmirësojmë shëndetin tonë.


Vaji esencial i  karafilit

Karafilet janë përdorur për më shumë se 2,000 vjet sepse pasuria e tyre për dhimbje-mpiksje ka qenë prej kohësh e njohur.

Është i shkëlqyer kundër cistitit, kolitit bakterial, parazitit të zorrëve. 

Vaji esencial i  karafilit kryen nje veprim analgjezik dhe anestezizues në nivel lokal dhe shkatërron mikrobet patogjene. Eliminon parazitët e zorrëve, konsumoni dy pika në ditë për dy javë.
loading...