Truke te vogla me baze mjaltin dhe vajin e ullirit

Kjo eshte periulla e buzeve te cara nga te ftohtet por dhe e irritimeve te hundes te provokuara nga gripi dhe ambienti i thate brenda shtepise. 

Ne hunde mund te formohen kore te vogla dhe mund te shfaqet dhe epistasi .
Por ne kete rast na vijne ne ndihme kurat popullore shume te efekteshme per te kundershtuar keto problematika , mjalti dhe vaji i ullirit .


Aplikoni nje shtrese te lehte me mjalte permbi buze te cara dhe te inflamuara  ne mbremje para se te flini dhe e lini keshtu pergjat gjithe nates. Natyrisht qe ne mengjes shplajeni me uje .
Mjalti eshte zbutes dhe anti inflamator dhe i ben buzet e buta .

Per sa i perket shendetit te hundes mund te aplikoni me pak pambuk , nje pike vaj ulliri ne brendesi te vrimave te hundes .Kjo menyre do te ndihmoje qe te zbuse dhe ta beje me elastike zonen e interesuar ,duke lehtesuar sherimin me te shpejte te carjeve dhe prerjeve ose koreve .
loading...