Një ilaç natyral i fuqishëm që bllokon renien e flokëve dhe stimulon rritjen

Të kesh flokë të shëndetshëm, të ndritshëm dhe të fortë është ëndrra e shumë njerëzve. 


Nëse jeni duke u përpjekur për të rimarrë  e rritur shpejt flokët, duke shmangur përdorimin dhe abuzimin e kimikateve, ilaçi që ne po paraqesim më poshtë do të jetë për ju. Ndiqni udhëzimet se si ta përgatitni ilaçin natyral që stimulon rirritjen e flokëve.


Nëse kohët e fundit keni prerë flokët dhe tani dëshironi të keni flokë të gjatë përsëri, ose nëse keni  kohë që po kerkoni  ti  rrisni , por procesi duket shumë i ngadaltë, këshillat e mëposhtme mbi stimulimin e ri-rritjes në mënyrë të natyrshme do të bëjnë për ju.

loading...
 Vaji i  ullirit është shumë i dobishëm për mbrojtjen dhe forcimin e flokëve, lëkurës dhe thonjve. Nëse e aplikoni atë në lëkurën e kokës, duke bërë një masazh, do të jetë shumë i dobishem në rikthimin e flokëve në mënyrë të shëndetshme dhe të natyrshme.

Qepët, nga ana tjetër, përmbajnë nivele të larta squfuri, i  cili është shumë  dobishem në promovimin e ri-rritjes së shpejtë të flokëve dhe duke i bërë ato të ndritshme. Disa njerëz e aplikojne qepën direkt, duke arritur rezultate vërtet të kënaqshme.Për të përgatitur këtë kure popullore  ju nevojitet: 

2 gjethe të aloe veras, 
1 qepë e madhe 
1 lugë gjelle vaj ulliri.

Pritini qepën dhe vendoseni në blender (grirese, frullator). Lani aloe veran mirë dhe hiqni ferrat për ta hapur ate dhe për të hequr xhelin i cili ju nevojitet , hidhni xhelin në grirese. Shtoni një lugë gjelle vaj ulliri dhe përzijeni derisa të merret një krem i butë.

Aplikojeni  në flokë të lagur, duke i  masazhuar  nga rrënjët deri tek majat . Lejoni të veprojë për 20 minuta, pastaj shplajini  me ujë të ngrohtë. 

 Nëse flokët tuaj janë të trashë, përdoreni kete kure  para se të lani flokët, në mënyrë që mbetjet e maskës të mos i bëjnë flokët edhe më të rënda. Kjo maskë funksionon më së miri me flokë të thatë
loading...