Halaman

    Social Items

Kjo maskë e bukurisë natyrore, është e njohur gjerësisht si eliksir i rinisë dhe është përdorur për shekuj nga një numër i madh njerëzish.


 Është një recetë japoneze që jep rezultate të jashtëzakonshme që nga java e parë e përdorimit të saj. Maska përmban përbërës të jashtëzakonshëm të quajtur "squalene dhe acid linoleik".

 Ky acid është një antioksidant i fuqishëm që stimulon prodhimin e kolagjenit dhe redukton rrudhat.
Ndërsa squaleni mbron lëkurën nga dëmtimi i diellit. Përveç kësaj, orizi është i pasur me gama oryzanol, i cili ul kolesterolin dhe mbron zemrën. Është gjithashtu i pasur me vitaminë E.


loading...
Përfitimet e orizit për shëndetin janë vërtetuar shkencërisht.

Ky recetë japoneze do të rinovojë ndjeshëm lëkurën tuaj qe nga java e parë. Gjithashtu do t'ju ndihmojë të hiqni qafe rrudhat, zbutni lëkurën dhe ta bëni atë të ndritshme dhe të bukur. Plus, kjo do t'ju ndihmojë të dukeni më të rinj!Përbërësit:

     3 lugë oriz;
     1 lugë gjelle mjaltë;
     1 lugë gjelle qumësht.

Përgatitja:

     Ziejeni  orizin në ujë për rreth 2-3 minuta.
     Kullojeni  duke i hequr ujin.

     Ruani ujin e orizit te zier ne nje ene tjeter
     Shtoni orizit  një lugë gjelle qumësht të ngrohtë dhe një mjaltë.
     Perziejini këto përbërës me kujdes se bashku duke i shtypur .

Si ta përdorni:

     Aplikoni këtë maskë në fytyrë te thatë jo te lagur dhe të pastër.
     Lëreni të veprojë derisa të thahet.
     Lani fytyrën tuaj me ujin e orizit që keni ruajtur.
     Ky ujë është i pasur me përfitime, pasi ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut, vepron si antioksidues dhe hidraton lëkurën. Ai gjithashtu do të ndihmojë për të zvogëluar inflamimin e lëkurës.
     Provoni këtë maskë të fytyrës së paku një herë në javë për të marrë rezultate të jashtëzakonshme!Mësoni sekretin japonez qe të dukeni te ri dhe rrezatues edhe pas 50 vjetësh!

Kjo maskë e bukurisë natyrore, është e njohur gjerësisht si eliksir i rinisë dhe është përdorur për shekuj nga një numër i madh njerëzish.


 Është një recetë japoneze që jep rezultate të jashtëzakonshme që nga java e parë e përdorimit të saj. Maska përmban përbërës të jashtëzakonshëm të quajtur "squalene dhe acid linoleik".

 Ky acid është një antioksidant i fuqishëm që stimulon prodhimin e kolagjenit dhe redukton rrudhat.
Ndërsa squaleni mbron lëkurën nga dëmtimi i diellit. Përveç kësaj, orizi është i pasur me gama oryzanol, i cili ul kolesterolin dhe mbron zemrën. Është gjithashtu i pasur me vitaminë E.


loading...
Përfitimet e orizit për shëndetin janë vërtetuar shkencërisht.

Ky recetë japoneze do të rinovojë ndjeshëm lëkurën tuaj qe nga java e parë. Gjithashtu do t'ju ndihmojë të hiqni qafe rrudhat, zbutni lëkurën dhe ta bëni atë të ndritshme dhe të bukur. Plus, kjo do t'ju ndihmojë të dukeni më të rinj!Përbërësit:

     3 lugë oriz;
     1 lugë gjelle mjaltë;
     1 lugë gjelle qumësht.

Përgatitja:

     Ziejeni  orizin në ujë për rreth 2-3 minuta.
     Kullojeni  duke i hequr ujin.

     Ruani ujin e orizit te zier ne nje ene tjeter
     Shtoni orizit  një lugë gjelle qumësht të ngrohtë dhe një mjaltë.
     Perziejini këto përbërës me kujdes se bashku duke i shtypur .

Si ta përdorni:

     Aplikoni këtë maskë në fytyrë te thatë jo te lagur dhe të pastër.
     Lëreni të veprojë derisa të thahet.
     Lani fytyrën tuaj me ujin e orizit që keni ruajtur.
     Ky ujë është i pasur me përfitime, pasi ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut, vepron si antioksidues dhe hidraton lëkurën. Ai gjithashtu do të ndihmojë për të zvogëluar inflamimin e lëkurës.
     Provoni këtë maskë të fytyrës së paku një herë në javë për të marrë rezultate të jashtëzakonshme!