Thuaj lamtumirë ilaceve për problemet e tiroideve. Kjo është zgjidhja që mjeku nuk do t'ju thotë

Shumë njerëz i  kanë besuar shëndetin e tyre  trajtimit  me kura e mjekime popullore.


Kombinimi i përsosur i bimëve, frutave, perimeve ose erëzave mund të ndihmojë në shumë mënyra në pjesë të ndryshme të trupit. Në këtë rast, ne do t'ju tregojmë një ilaç natyral për të eliminuar  problemet e bezdiseshme  të  tiroideve.

Nëse nuk e dini  se për çfarë po flasim ose keni dëgjuar rastesisht per tiroidet , ne do të shpjegojmë se çfarë është.

Kjo gjëndër e rëndësishme gjendet në qafë dhe ka formën e një fluture, sekreton tiroksinë dhe rregullon tërë sistemin endokrin.

Është zbuluar se shumë njerëz (të paktën 30 milionë në Shtetet e Bashkuara) kanë probleme tiroidesh dhe, sipas shoqatës amerikane të endokrinologëve, gjysma e tyre nuk  kurohet nga ky  problem

 Gjithashtu është thënë se gratë kanë më shumë gjasa të kenë probleme me këtë gjëndër, veçanërisht ato mbi 35 vjeç.

Simptomat dhe si të trajtohen problemet e tiroides

Simptomat kryesore që vuan  trupi kur tiroidia fillon të  mos funksionoje  janë: shije të ndryshme  ne ushqim, gjithmonë ndiheni të lodhur, nervoz ose të paduruar, ju vuani ndryshime të papritura me oreksin, lëkurë e thatë, munges  interesi në te berit akt seksual, presioni i lartë gjaku, mungesa e kontrollit të menstruacioneve, temperatura  e trupit
e ndryshueshme , e  shumë te tjera .

Receta e mëposhtme është një ndihmë e madhe në trajtimin e të gjitha këtyre problemeve që lidhen me tiroiden.

 
Përbërësit:

- Një enë qelqi

- 1 kg mjaltë organik
- 40 arra të gjelbëra (jeshile)


Pergatitja :

Është e këshillueshme që të lani arrat dhe, me një gjilpërë ose një thikë të vogël, të bëni vrima të vogla të hapura ose dhe mund ti prisni ne copa ato. Pastaj vendosini arrat në nje  kavanoz dhe mbulojini me mjaltë.

- Lëreni ashtu te zhytura me mjaltë për 40 ditë, mundësisht në diell.

  Mjalti, pas ekspozimit ndaj diellit dhe kontaktit me arrat, do të bëhet i errët.

- Ruani përzierjen në një vend të freskët dhe të errët.

Konsumi është i thjeshtë: mjafton vetëm  marrja e  një lugë çaji në ditë, mundësisht në mëngjes dhe me stomak bosh.

Ky kombinim i fuqishëm krijon një ekuilibër fizik dhe energjik, rrit aktivitetin hormonal dhe ka një efekt të shkëlqyeshëm në të gjitha problemet e tiroides. Për më tepër ky ilaç ndihmon në rigjenerimin e qelizave.
Arrat e gjelbra ( jeshile) kanë shumë vitaminë C, jod dhe shumë vitamina të tjera. te perziera me  shurupin e mjaltit u jepet tradicionalisht pacientëve me probleme per sistemin e tyre imunitar, tiroidet dhe anemite. 


 Arrat e gjelbra ( jeshile) të përziera me mjaltë kanë një efekt pozitiv në rastet e anemisë, ato gjithashtu kontribuojnë në pastrimin e mëlçisë, stomakut dhe gjakut.
 

 Arrat e gjelbra ( jeshile) janë gjithashtu të rekomanduara në rast të: sëmundjeve të grykës dhe të rrugëve të frymëmarrjes (veçanërisht bronkitit), problemeve të shkaktuara nga menopauza, obeziteti dhe sëmundjet kronike të frymëmarrjes.

Ndjehuni të lirë për ta shperndare  dhe komentuar mbi këtë recetë.loading...