Nëse jeni duke humbur shumë flokë dhe keni thonj të dobët dhe të brishtë, ju duhet ta hani çdo ditë keto produkte!

Në këtë artikull, do t'i kushtojmë vëmendje të veçantë gjëndrave të veshkave. Këto gjëndra janë shumë të rëndësishme për funksionimin e trupit.  


Ato gjenden pranë veshkave, dhe çdo parregullsi mund të shkaktojë shqetësime gjumi, thonj te brishtë dhe humbjen e flokëve.


Për t'ju dhënë një ide për rëndësinë e gjëndrave të veshkave, ne do të tregojmë se çfarë bëjnë ato në trup. Këto gjëndra lirojnë dhe rrelaksojne hormonet e ndryshme, siç janë steroidet dhe adrenalina.  Çfarë do të thotë kjo?

 Qe me marrjen e këtyre hormoneve, imuniteti ynë  forcohet, përmirëson metabolizmin dhe rregullon tensionin e trupit. Për më tepër, këto hormone janë kaq të rëndësishme që ndihmojnë në lehtësimin e stresit dhe parandalimin e shumë problemeve shëndetësore.

Për fat të keq, jeta moderne, na ekspozon në një stres të vazhdueshëm dhe pagjumësi, të cilat shkaktojnë probleme për këto gjëndra.
Për  funksionimin  e  tyre të mirë, ne vendosëm të zbulonim një recetë të mrekullueshme që përmirëson funksionin e gjëndrave.

 
Përbërësit:

     Një grusht arra
      1 Lugë gjelle majdanoz (i thatë)
     Një lugë mjaltë të pastër natyror
     Një copë xhenxhefil rreth 3 cm
     Një grusht rrush të thatë


Pergatitja

Bashkoni  të gjithë përbërësit dhe futini ne shtryllese (grirese, frulator ).
    Lerini te  përzihen mirë për të formuar një përzierje homogjene.


Perdorimi
 
     Konsumoni dy lugë (gjelle) të këtij ilaçi natyral në mëngjes, me stomak bosh.
     Merrni atë dy ose tre herë gjatë javës.

Me këtë procedurë, ju mund të siguroni shkëlqimin e flokëve tuaj, forconi brishtësinë, përmirësoni ndjeshëm gjumin

loading...