Kjo shampo e bere ne shtëpi bën që flokët tuaj të drejte te rriten dhe parandalon rënien e tyre

Humbja e flokëve është një problem shumë i zakonshëm tek gratë. Një dietë e pa balancuar dhe përdorimi i tepruar i kimikateve të flokëve përfundimisht do t'i japin fund dëmtimit të tyre.  


Megjithatë ka trajtime natyrale që premtojnë të rigjenerojnë flokun e butë, të shëndetshëm dhe të fortë, duke e penguar atë që të bjerë.


Flokë të butë dhe të fortë? Ja se çfarë duhet të bëni!

Sot ne do të paraqesim një recetë natyrale që do t'ju ndihmojë të riparoni flokët e dëmtuar nga piastrat  dhe bojrat me amoniak.

Përbërësit për shampon:

     Bikarbonat natriumi (sode buke) (tre luge kafeje  në qoftë se keni flokë të gjatë, një në qoftë se keni flokë të shkurtër)
     Gota me ujë të ngrohtë (tre në qoftë se keni flokë të gjatë, një në qoftë se keni flokë të shkurtër)

Përbërësit :

   
1 gote  Uthull  molle
   
1 gote Uje
    1 Shishe plastike:


Përgatitja dhe aplikimi:


     Në një tas ( ene) përzieni vetem  bikarbonatin me ujin  .Nga ana tjeter , merrni një shishe dhe  në te hidhni ujin  dhe uthullen.  Shkundni shishen derisa përbërësit të jenë plotësisht të përzier.Lani flokët me shampon e pergatitur me  bikarbonat, duke massazhuar  mirë lekuren e kokes.

Pas disa minutash, hiqni shampon duke e shplare  me  ujë të bollshem e te  ngrohtë dhe vazhdoni me masen e dyte ate te  uthulles.

Lëreni për 10 minuta dhe pastaj shplajeni  me shumë ujë të ngrohte.

Në këtë pikë ju jeni gati për ti thare flokët  e butë,   të shëndetshëm dhe të fortë. Nëse ndiqni me kujdes procedurën, flokët tuaj do të jenë kaq të bukur dhe të shëndetshëm saqë nuk mund ti njihni nese jane vertete tuajat.
loading...