Ja se çka ndodh nëse ju pini ujë të vaket dhe mjaltë ÇDO DITË: TE MIRA TE PABESUESHME

Kjo pije e thjeshtë, e cila përbëhet nga kombinimi i ujit dhe mjaltit, sjell në trupin tonë të paktën 8 përfitime. Në këtë artikull ne do të shpjegojmë në detaje se çfarë ndodh kur konsumoni këtë infuz.


 

Dihet se uji është thelbësor për jetën. Mjalti, nga ana tjetër, është një ushqim i shkëlqyer për të na mbajtur të shëndetshëm dhe na ndihmon të parandalojmë një sërë sëmundjesh. Konsumi i këtyre dy përbërësve së bashku rrit përfitimet e tyre.

1 - Pastron veshkat. Nëse keni probleme në veshka ose mbajtjen e liquideve , kjo pije mund t'ju ndihmojë shumë. Konsumoni këtë infuz me ujë dhe mjaltë përpara se të flini, të promovoni gjumin dhe të bllokoni mbajtjen e lëngjeve.

 

2 -Forcon sistemin imunitar. Kjo pije ju ndihmon të gjeneroni më shumë rezistencë ndaj baktereve, viruseve dhe kërpudhave, falë vetive të pabesueshme të mjaltit.
 
3 -Lufton artritin. Hulumtimet kanë treguar se konsumimi i ujit me mjaltin lehtëson dhimbjen e shkaktuar nga artriti.

 
4 -Energjik natyral. Uji dhe mjalti na ndihmojnë të luftojmë lodhjen, duke rritur performancën tonë dhe aktivitetin e trurit. Për të mbajtur punën tuaj fizike ose intelektuale ne nivele  të larta, ju gjithashtu mund te perdorni kete perzierje.

 
5 -Rregullon zorrën e trashë. Ky ilaç lufton parazitët që jetojnë në zorrën tonë. Pirja e rregullt e këtij infuzi, parandalon riprodhimin e parazitëve dhe promovon  funksionimin e zorrëve.


 
6 -Ndihmon në humbjen e peshës. Përgatitni 1.5 litra ujë dhe mjaltë për ta pirë çdo ditë për të pastruar zorrën, për të optimizuar trupin dhe për të eliminuar toksinat. Kjo në mënyrë të pashmangshme do t'ju bëjë të humbni peshë.

 
7 -Kolesteroli zvogëlohet. Pirja e ujit dhe mjaltit rregullisht ndihmon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Është treguar se kjo pije ul nivelin e kolesterolit me rreth 10% pas 2 orësh.

 
8 -Ajo ushqen lëkurën. Ju mund të aplikoni ujë dhe mjaltë direkt në lëkurë: vepron direkt në qarkullimin e gjakut, duke e bërë më të lehtë për të ushqyer qelizat e lëkurës. Lahuni me ujë dhe mjaltë, pastaj shplahuni me ujë të ngrohtë. 
loading...