Është e mahnitshme se si trupi ndryshon në vetëm shtatë ditë duke pirë kafe bashke me këto përbërës! Nuk mund ta besoja!

Imagjinoni te humbni  peshë në një mënyrë të lehtë dhe të shëndetshme! Dhe me këtë pije, jo vetëm do të humbni peshë, por do të përmirësoni shëndetin tuaj.

Në shoqërinë e sotme, mbipesha nuk shihet vetëm si diçka e papërshtatshme, por gjithashtu lidhet me probleme të ndryshme shëndetësore, përfshirë diabetin dhe sëmundjet e zemrës. Qëllimi që shumë njerëz kanë në mendje kur duan të humbin peshë është të ndjehen më mirë për trupin e tyre dhe të ruajnë ose përmirësojnë shëndetin.Por humbja e peshës shpesh është më e lehtë te thuhet se sa te arrihet  . Përveç ndryshimit të shprehive ushqimore, shpesh kjo do të thotë një ndryshim rrënjësor në stilin e jetës, veçanërisht nëse konsumoni shumë ushqim për shkak të problemeve emocionale ose mendore.

Sigurisht që nevojiten më shumë përpjekje për të kapërcyer këto pengesa. Është gjithashtu e nevojshme që të keni  një vullnet të madh për të refuzuar nje embelsire pershembull qe ju ofrohet , në një lokal  ose në shtëpinë e një miku.


 Dietat strikte dhe kufizuese duket se fillimisht janë një ide e mirë për shumë njerëz me  mbipeshë, sepse premtojnë një humbje të madhe në një kohë të shkurtër dhe nuk zgjasin përgjithmonë.

Por e vërteta është se keto dieta  nuk funksionojne në shumicën e rasteve. Në të kundërt, në fund të dietës qe kryejne , shumica e njerëzve rimarrin  peshën e humbur dhe madje disa  e shtojne ate akoma më shumë.

Ky status  ndryshe  quhet efekti yo-yo .

 Por nuk duhet te deshperoheni  dhe të humbisni shpresën. Ju nuk keni nevojë për të gjitha këto përpjekje për të arritur rezultate të shpejta duke mos ngrene ose duke u sforcuar në palestër.

Me këtë pije ju do të digjni kalorite  duke aktivizuar metabolizmin tuaj


 Do t'ju duhet:

     1 gotë uji
     1 lugë gjelle mjaltë
     1 lugë çaji kanellë
     1 lugë çaji  vaj  kokosi (per perdorim te brendeshem  dhe jo kozmetik) 

 
     Përzieni të gjithë përbërësit, pini gjysmën e lëngut përpara se të flini dhe pjesen tjetër në mëngjes me  stomak bosh.
 Në vetëm shtatë ditë ju do të buzëqeshni dhe do të kuptoni se keni stimuluar procesin e humbjes së peshës.

Si është e mundur?

Kjo pije përshpejton shumë procesin e djegies së yndyrës dhe përshpejton ndjeshëm metabolizmin. Përbërësi kryesor është kanella. Ajo përmban një molekulë që nxit prodhimin e nxehtësisë në trupin tuaj. Për të rivendosur temperaturën normale të trupit, metabolizmi vendoset në modalitet të përshpejtuar. Përveç kësaj kanella, gjithashtu redukton oreksin, kështu që mund te hani më pak gjatë ditës. Sikur kjo të mos mjaftonte, niveli i sheqerit në gjak gjithashtu ulet. Është e pabesueshme që vetëm një përbërës bën gjithçka!


 Disa studime kanë treguar gjithashtu se vetem era  e kanellës  zvogëlon dëshirën tuaj për ngrenien e  ëmbëlsirave.
 


Mjalti është një tjetër komponent i rëndësishëm i kësaj pije. Ai përmban shumë aminoacide, vitamina dhe minerale. Për më tepër, ai absorbohet dhe metabolizohet shumë më ngadalë se sheqeri konvencional.

Vaji i  kokosit është një yndyrë, por një lloj e mirë yndyre. Ndër meritat e tij qe ka për të arritur një efekt dobesues , jane  acidet  yndyrore  të mesme. Ato udhëtojnë drejtpërdrejt nga trakti digjestiv ( i tretjes) per në mëlçi, ku ato përdoren si ushqim ose konvertohen në trupa ketonik. Vaji i  kokosit stimulon metabolizmin dhe djegiet e yndyrës.
 

Nëse dëshironi të humbni peshën, duhet të provoni këtë pije.  

 Nëse preferoni, ju thjesht mund të përzierni përbërësit se bashku me  kafen tuaj në mëngjes. Jo vetëm që kjo do t'i japë një shije të ëmbël, por gjithashtu do të stimulojë djegien e dhjamit.

 Kafeja është e njohur tashmë për ndikimin e saj në normat e metabolizmit dhe është një shtypës i natyrshëm për ata që duan të humbin peshë.

Në çdo rast, për të arritur dhe ruajtur peshën e reduktuar ne kohe afatgjatë  , kerkohet  një mënyrë jetese  e shëndetshme, dieta duhet gjithashtu të përbëhet nga shumë fruta dhe perime dhe duhet gjithashtu të ushtroni aktivitet fizik të moderuar.


loading...