Thuaj lamtumirë flokëve të bardha me këtë përbërës të thjeshtë që zakonisht e hidhni ne plerhra


Ka shumë ngjyra dhe kolorite të flokëve në treg që pretendojnë se mbulojnë flokët e bardhë. 


 Ato zakonisht funksionojne  mirë, por gjithashtu dhe dëmtojnë flokët për shkak të sasisë së madhe të kimikateve që ato përmbajnë.


Nganjehere eshtë më mirë të përdorësh kura popullore  ose produkte  natyrale për të hequr qafe problemin e flokëve  te bardhë ( thinjave) , dhe ne kete rast  ne kemi një për ju.  

loading...
Ka shumë produkte naturale te bera ne kushtet e  shtëpise  për flokët e  bardhë, (thinjat) por kjo qe po ju tregojme  është më e mira!

Udhëzime:
Ajo cfare ju nevojitet eshte shume e lehte  për t'u përgatitur nëse ndiqni udhëzimet. 


 Qeroni 5 kokrra patate dhe ruani  lekuret e tyre  .

Hidhi 2 gota uji në një tenxhere, pastaj shtoni lekurat e patates. Verini te ziejne derisa te vlojne  , .
Më pas, lerini  të ftohen . Kullojeni lengun dhe ne te shtoni  vaj esencial rozmarine ose

vaj esencial livandoje
për një aromë freskuese

 
Përdorimi

Lani flokët si zakonisht, pastaj masazhoni floket dhe rrenjet me kete perzierje .


 Flokët e bardhë do të zhduken në nje kohë te shkurter!

 Më poshtë është një video udhëzues  në anglisht por i lehtë për t'u kuptuar ...


loading...