Lengu i shtryllur i ananasit dhe bananes që djeg dhjamin e barkut dhe te ben te humbesh 4 kg në javë

Si te djegim dhjamin dhe yndyren e barkut 


Përveç adoptimit të një diete të shëndetshme dhe të ndryshme, pa ushqime të yndyrshme, të përpunuara dhe shumë të ëmbla dhe duke bërë aktivitet fizik, për të humbur peshë në mënyrë efektive mund ti referoheni dhe kurave popullore ose produkteve natyrale bio ,sic eshte pershembull dhe konsumimi i kesaj pije  e cila favorizon humbjen e peshes si  dhe detoksifikimin e trupit .

Lengu i shtryllur që ne po përshkruajmë më poshtë është i pasur me proteina dhe antioksidantë, mund të përshpejtojë humbjen e peshës duke promovuar dëbimin e mbetjeve dhe toksinave. Përmban sasi të mëdha të enzimeve, fibrave dhe mineraleve, të afta për të përshpejtuar metabolizmin dhe aftësinë për të djegur dhjamin.

Kjo pije ose ky leng i shtryllur  duhet të zëvendësojë te pakten njerin nga një vaktet  (mëngjesin, drekën apo darkën) sipas zgjedhjes suaj, por nëse vendosni ta konsumoni  në darkë ju duhet të përgjysmoni sasinë e përbërësve. Përveç se favorizohet   humbja e  peshës, lengu i shtryllur  ndihmon në rritjen e masës së muskujve.

loading...
Përbërësit: 
1 banane, 
1 lugë gjelle fara liri, 
1 lugë gjelle xhenxhefil të grirë, 
115 gram ananas  
160 ml qumësht bajame.

Përzierni të gjithë përbërësit ne nje grirese (frullues , shtryllese) derisa të perftohet një pije homogjene.  

Gjithashtu  sugjerohet  që ta pini atë te ftohtë dhe të mos ta sheqerosni ose te mos përdorni ndonjë lloj  ëmbëlsuesi.

Ky shtrylles funksionon nese ju rrespektoni te gjithe rregullat e dhena ne fillim te ketij artikulli.


loading...