Banane, ujë dhe mjaltë: një ilaç i jashtëzakonshëm kundër kollës dhe bronkitit!

Trajtimi i kollës kronike dhe bronkit ka qenë gjithmonë i vështirë edhe për mjekësinë tradicionale. Te zbulojme atehere  këtë recetë të lashtë antike!


 
Ky ilaç i ri natyral përmban disa nga përbërësit më të lashtë dhe të fuqishëm që lehtësojnë fytin dhe mushkëritë dhe kurojne kollen  dhe bronkitet në pak kohë!


 Me vetite e fuqishme të mjaltit dhe bananes, të cilat janë dhe  pjesë e kesaj  recete  ju mund ta përdorni këtë ilaç për fëmijët dhe të rriturit dhe gjithashtu të shijoni shijen e tyre!


Kjo recete mund te perdoret si per  dhimbjet e fytit, ashtu dhe per kollen , madje edhe  per problemet e stomakut, te cilat mund të lehtësohen me këtë recetë.

Ja se si ta përgatisim atë:

 
Përbërësit:

400 ml ujë të valuar
2 banane
2 lugë mjaltë


loading...
Përgatitja:

Së pari, zhvishni  bananet  dhe shtypni ato me një lugë druri. Mos përdorni dicka metalike, pasi bananet kanë tendencë të zverdhen kur janë në kontakt me metalin.

Pastaj vendosni bananet e shtypura  në një ene  dhe shtoni ujin e valuar. Lëreni përzierjen ne gjendje qetesie për 30 minuta qe te ftohet .


loading...
 Së fundi, kur gjithçka është ftohur, shtoni mjaltin. Ju mund ta filtroni përzierjen nëse dëshironi. Është e rëndësishme të shtoni mjaltin ne  fund, në mënyrë që të mos humbasë vetitë e tij për shkak të temperaturës së lartë të ujit.

Mënyra e konsumit:

Pini 100 ml të kësaj pergatitje  4 herë në ditë (400 ml në ditë në total).
Shuma e recetës është e mjaftueshme për një ditë, pastaj përsëritet në ditët në vijim.
Ju do të shihni rezultatet e para në 5 ditë.
Gëzoni natyrën dhe vlerësoni mjetet e saj natyrale! 

 
loading...