Bimesia kurative : rrushi i zi

Ribes nigrum  ose ndryshe i quajtur rrushi  i kuq zakonisht i zi është nje  frut i vogël i një bime rreth dy metra të lartë dhe i  përhapur mirë në të gjithë Evropën. Padyshim i njohur nga te gjithe .
 Të ndryshme vetite  e tij shëruese dhe përfitimet shëndetësore qe sjell , duke filluar me stimulimin e prodhimit të kortizolit. Kjo e bën këtë kokerr  të kuqe një antihistamine të vërtetë natyrore.


loading...