loading...

Vaji i ullirit & limoni : 5 te mirat e pabesueshme të kesaj përzierje

Të dyja vaji i ullirit ashtu  dhe lëngu i  limonit janë përbërës të natyrshëm që sjellin shumë përfitime për trupin tonë dhe për rutinën tonë të bukurisë. Nëse pastaj i përzieni ato, fuqia dyfishohet. Zbuloni se si!

Vaji i ullirit  dhe lengu i limonit, përzierja perfekte


1. Lufton kapsllëkun - Ky kombinim ndihmon për të lubrifikuar mukozën e tretjes dhe përmirëson funksionin e fshikëzës.

2. Përmirëson qarkullimin e gjakut, lufton kolesterolin

3. Mirëmban mëlçinë dhe fshikëzën e ekuilibruar të tëmthit

4. Lufton dhimbjet reumatike - Në sajë të vetive anti-inflamatore qe ato kane, çdo mëngjes esell domethene para ngrenies ,një lugë çaji e kësaj përgatitjeje të thjeshtë ndihmon në fakt për të eliminuar dhimbjet e bezdisshme.

5. Forcon lëkurën, thonjtë dhe flokët - mjafton qe te lyejme me to  këto pjesë të trupit me pergatitjen e krijuar  10 minuta para se të shkoni në shtrat

6. Kontrollon dhe eliminon zbokthin si dhe trajton çrregullimet e lëkurës

loading...