loading...

Nje recete e thjeshte per pastrimin e zorreve

Nje recete per pastrimin e zorreve , si dhe per nje zemer me te shendetshme, ajo gjithashtu ka edhe veti te tjera shume te mira Si pshershembull te ben te jesh me i kthjellet ne mendje.etj ..KUJDES Te perdoret mbi moshen 18 vjec se ndoshta eshte nje rrecete e forte per nje moshe me te re RECETA..PER PASTRIMIN E ZORREVE ME KETE PERZIERJE

1 - UTHULL MOLLE TE
EGER -Gjysem gote . 2 - FARE E ZEZE -1 lug caji 3 - kanelle e bluar-1 lug caji 4 - xhenxhefil - 1 lug caji 5 - mjalt - 1 luge sheqeri 6 -Limon -gjysem limoni i shtrydhur Te perdoret 1 ose 2 ore para buke ne mengjes dhe darke... Nese pin hapa (ilace) te perdoret 1 ore para hapeve (ilaceve)..


Nese mendon se eshte I fort mund te pihet nje gote ose me shume uje mbas ksaj pije energjike,gjithashtu dhe gjate dites Mos ta perdorin personat qe jane me hemoroide.. Te perdoret vetem 1 liter uthell e molles eger dhe pastaj nje pauze 1 mujore..
Publikuar nga BESNIK KADRIU
loading...