loading...

Uthulla e molles per humbje peshe dhe ne ndihme te flokeve

Uthulla e mollesPer cfare sherben


I ben floket me te shkelqyeshem ,pastron cdo gjurme te produkteve kimike ose te kalkares qe permban uji , i perdorshem ne rastin e dermatitit ne rrenjen e flokut ne koke ,vlen dhe eshte kunder paraziteve sic jane morrat ,eshte nje aleat i forte dhe ne rastin è mbipeshes , ndihmon ne pastrimin e melcise .

Si mund te perdoret 


Uthulla e molles eshte nje mik i vlefshem per shendetin e flokut . Ne nje ene vendosni nje liter uje te vaket  dhe ne te hidhni nje gote uji uthull molle perdoreni si nje shplares te fundit pas larjes normale te flokut. Natyrisht era e uthulles do te zhduket e nuk do te zgjase shume,por floket tuaj do te jene te shndritshem    dhe me te shendetshem , sepse Uthulla  molles heq dhe pastron mbetjet e shampos e te kalkares qe vjen nga uji .Kjo kure popullore me baze uthullen eshte e keshillueshme dhe ne rastet nese vuani nga dermatiti ne rrenjen è flokut ,  ne kete rast mund te beni nje masazh delikat ne lekure menjehere mbas larjes me uje e me uthuth .


Uthulla sic e thame me lart eshte e vlefshme dhe ne parandalimin è paraziteve sic jane morrat ose therrizat . Ne rastin e paraziteve kura me uthull behet ne cdo larje dhe me pas per ke ka kete problem mund te perdore nje kreher te imet te lagur me perpara ne uthull .                                                    

Uthulla e molles eshte dhe nje pastrues i fuqishem per organizmin dhe ne kete rast ai kryen nje veprim dizintoksikues mbi melci si dhe stimulon metabolismin e yndyrnave i keshillueshem per mbipeshen     Per dy jave rresht pini ne gote uje te vaket esell  ne mengjes pasi brenda saj te keni shtuar dy luge kafeje uthull molle . 
loading...