Nje kure popullore per lekure te thate

Kjo eshte nje recete e thjeshte kure  popullore duke perdorur miell elbi si dhe tumerik ndryshe i quajtur ( shafrani i indise ) 

Pergatitja :
Merrni 2 luge gjedhe miell elbi
shtoni ne te nje luge caji shafran indie ( tumeric)
shtoni 2 luge caji vaj mustarde si dhe 2 luge caji uje 
Perzijini mire ato qe te formoni nje paste 

Aplikimi:
Aplikojeni pasten ne pjeset e demtuara te lekures 
lereni te veproje per 10 minuta 
pastrojeni ate me gishterinj dhe me pas shplajeni me uje te vaket
 
loading...