Ja se cfare duhet bere ne rastet è kapsllekut

1 - lengu i karrotes i perziere me me lengun e spinaqit jep nje efekt te menjehershem per konstipacionin ( kapsllekun).                                                 
2 - Perzierja e gjysem luge caji mjalte me gjysem luge caji leng limoni eshte nje tjeter kure popullore per kapsllekun .            

3 - Ngrenia e hurmave e shoqeruar me qumesht lehteson problemin e kapsllekut.   

4 - Nje tjeter keshille qe jepet per ata qe vuajne kapsllekun eshte dhe konsumimi i molleve me gjithe lekure.                            

5 - Pini nje perberje te nje gjysem luge caji mjalte dhe nje gjysem gote me uje te ngrohte ,e cila pihet 2-3 here ne dite.
loading...