Kure per gripin

Per perdorim te brendeshem.

Konsumoni nje tisane prej limonit e hudhres te pergatitur nga ngrohja e 250 ml uje, ne kete rast duhet nje limon komplet dhe nje thelpi hudher e pa qeruar ; ziejini ato per rreth 7 minuta me pas filtrojeni lengun dhe konsumoni tisanen cdo 8 ore per disa dite .               


• Menyre tjeter.                                          

 Dy here ne dite pini nje limonate te ngrohte te pergatitur nga 1 limon i qeruar dhe i prere ne copa  duke i hedhur ne nje ene me uje te nxehte  dhe duke i lene ne forme infusioni per rreth 10 minuta; normalisht mund te embelsohet sipas deshires me nje luge mjalte .                          

Per perdorim te jashtem.                                


• Perpara se te shkoni te flini ne mbremje  beni nje banje te ngrohte ,masazhoni te gjithe trupin me vaj limoni dhe luledielli te perziere bashke.  Pezieni 100 ml vaj luledielli me 40 pika vaj nga esenca e limonit.
loading...