6/28/2015

Vitamina C ( acidi ascorbik ):

Sherben kryesisht per te luftuar e parandaluar semundje te traktit respirator ,infeksionet,alergjite,artritin,si dhe ngadalson plakjen .Nder te tjera ndihmon ne parandalimin e gjakosjes se xhinxhivave te dhembeve .Ate kryesisht mund ta gjejme tek perimet e frutat e fresketa si agrumet,kiwi, domatet ,e specat .Eshte e nevojshme te hahen perime e fruta te fresketa ,e te gjalla , te ziera e pjekura pak.
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments
Item Reviewed: Vitamina C ( acidi ascorbik ): Rating: 5 Reviewed By: MEDIA CREATION