6/28/2015

Vitamina B2 (riboflavina)

Ndihmon organizmin ne perdorimin e energjise qe permbajne produktet ushqimore , dhe eshte e rendesishme per  ushqyerjen e lekures dhe te mukozave .Eshte e pranishme tek majaja e birres , tek gruri , tek drithrat integrale , tek melcia, mishi, tek qumeshti dhe tek vezet  ,gjithashtu prodhohet dhe nga vete organizmi
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments
Item Reviewed: Vitamina B2 (riboflavina) Rating: 5 Reviewed By: MEDIA CREATION