Limoni per hipertensionin

PER ATA QE VUAJNE NGA HIPERTENSIONI JU VJEN NE NDIHME NJE RECETE E THJESHTE NGA MJEKESIA POPULLORE 

Per perdorim te brendeshem

Shtoni ne 1 liter qumesht te ftohte ,1 qepe te grire si dhe 3 thelpinj hudher te shtryllura ; ngroheni qumeshtin deri sa te zihet ,hiqeni nga zjarri dhe lereni te ftohet per 5 minuta .Me pas filtrohet dhe lehet te ftohet plotesisht ,duke i shtuar lengun e tre limonave te shtryllur .
Konsumohen 2-3 gota mesatare te kesaj pergatitje gjate dites .

loading...