Si te kurojme azmen me kura e mjekime popullore

 Astma mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm si predispozicioni gjenetik, pirja e duhanit, infeksionet, dhe alergjite.


Kush vuan nga azma ,dhe vecanerisht  ne periudha te caktuara te vitit  është i detyruar të jetojë me simptomat e tij të bezdiseshme sic eshte ajo e  mungeses se ajrit, kollitjes dhe shtrengimit te kraharorit. Mirpo egzistojne edhe mjete të natyrshme, të tilla si cajrat bimore  të cilat mund të përbëjnë një ndihmë të vlefshme per keto te semure .
Ndër mjetet më të njohura natyrore për të kuruar 'Astmen është hudhra , e cila mund të merret në formë  infuzi i cili  përgatitet duke shtryllur   3 thelpi hudhre te cilat i  përziejme me lëng limoni, pastaj shtoni "ujë të ngrohtë dhe mund ta pini  disa here gjate dites pa perdorur mase .

. Një tjetër ndihmë e madhe ofrohet nga bima e gjemb gomarit, thjesht  përgatisni një infuz me 15 g. nga fara e tij në ujë të valuar  dhe pijeni sidomos në mbrëmje, para se të shkoni  të flini.

 Nenexhiku, përveç vetive të tije anti-bakteriale është gjithashtu një mbeshtetes  i shkëlqyer i  kollës, i cili  gjithashtu mund të konsumohet si një çaj , duke lënë 15 gram gjethe nenexhiku në 500 ml.  ujë të valuar (dhe nese  aroma e saj  ju shqetëson, ju mund të rregulloni shijen me një lugë çaji mjaltë, një antibiotik natyror dhe qetësues,) filtrojeni dhe pijeni disa here  gjatë ditës. loading...