Halaman

    Social Items

1- Recetë e vjetër për dhimbjen e  fytit. Perdoren dy antibiotik natyrale se bashku si mjalti e limoni :
 Nxehni ne nje ene lengun e nje gjysem limoni dhe nje luge gjelle mjalte .Pasi te perzihen mire hidhini ne nje filxhan dhe pijeni.Perseriteni kete procedure ne mbremje e ne mengjes ,pikerisht mbas perdorimit te heres se pare do te shikoni ndryshimin.


2- Per te kuruar dhimbjen e fytit grini holle nje thelpi hudher te fresket ,perhapeni ate mbi nje fete buke te vogel , mbi te shtrini mjaltin .Po te hani nje fete ne mengjes e nje ne mbremje ,per tre dite rresht do te beje vertete nje mrekulli per fytin ,si dhe do tju lere nje shije te mire e te shijeshme.

. 3- Hidhni një gjysmë litri ujë të valuar mbi një grusht gjethesh  sherebele . Pasi të ftohet , shtoni  pak uthull dhe mjaltë, kjo sipas shijes e deshires . Përdoreni produktin për gargarë te fytit .

4- Limoni, i  thithur ose i  përdorur  për gargarizem , është një antibakterial i  fuqishem. Do te mjaftonin  2 limona te  shtrydhur në nje gotë  me ujë me kripë,  dhe lehtësimi  qe do te ndjeni  eshte i garantuar . Përsëriteni për 2-3 herë gjatë ditës.


Receta tradicionale per dhimbjen e fytit

1- Recetë e vjetër për dhimbjen e  fytit. Perdoren dy antibiotik natyrale se bashku si mjalti e limoni :
 Nxehni ne nje ene lengun e nje gjysem limoni dhe nje luge gjelle mjalte .Pasi te perzihen mire hidhini ne nje filxhan dhe pijeni.Perseriteni kete procedure ne mbremje e ne mengjes ,pikerisht mbas perdorimit te heres se pare do te shikoni ndryshimin.


2- Per te kuruar dhimbjen e fytit grini holle nje thelpi hudher te fresket ,perhapeni ate mbi nje fete buke te vogel , mbi te shtrini mjaltin .Po te hani nje fete ne mengjes e nje ne mbremje ,per tre dite rresht do te beje vertete nje mrekulli per fytin ,si dhe do tju lere nje shije te mire e te shijeshme.

. 3- Hidhni një gjysmë litri ujë të valuar mbi një grusht gjethesh  sherebele . Pasi të ftohet , shtoni  pak uthull dhe mjaltë, kjo sipas shijes e deshires . Përdoreni produktin për gargarë te fytit .

4- Limoni, i  thithur ose i  përdorur  për gargarizem , është një antibakterial i  fuqishem. Do te mjaftonin  2 limona te  shtrydhur në nje gotë  me ujë me kripë,  dhe lehtësimi  qe do te ndjeni  eshte i garantuar . Përsëriteni për 2-3 herë gjatë ditës.