Ne lufte per katarrin (gelbazen)

 Nuk e duroni dot me katarrin( gelbazen) e ajo nuk ju le te qete e nuk ju ben te ndiheni mire ? 

Atehere nuk ju mbetet gje tjeter vetem te vraponi tek kurat popullore natyrale ,qe te ndihmoni veten tuaj.Nuk do tju nevojiten sherupe per te nxjerre jashte kete material te panevojshem i cili ju eshte mbledhur ne mushkerite tuaja ...


Ne kete rast nuk keni nevoje per asnje mjekim te shtrenjte ose shurup per te luftuar gelbazen e bezdiseshme.

Gjeja me e mire eshte perdorimi i bimeve natyrore .Nje menyre e thjeshte ne kete rast eshte ajo e perdorimit te cajit te trumzes,eukaliptit,dhe pishes .

Per nje luge bime nje liter uje, ky eshte raporti qe duhet te pergatisim me ane te zierjes per rreth 15 minuta . Me pas zihen dhe pihen 2 deri ne 3 filxhana ne dite.DO te shikoni ndryshimin e madh

Nje tjeter kure e shkelqyer natyrale kunder katarrit eshte mjalti dhe limoni.Mjafton te vendosni ne nje ene te vogel rreth 10 luge kafeje dhe pak leng limoni .Merrni dhe konsumoni nje luge kafeje 4 ose 5 here ne dite.
Do te shikoni se myku do te ike ne menyre te natyrshme .

Nder te tjera nje kure natyrale eshte dhe qepa, e cila ne kete rast nuk duhet nenvlefsuar.

Nje truk i vjeter i perdorur prej kohesh eshte prerja e nje qepe ne gjysem , dhe vendosja e saje mbi nje komedine ne dhomen e gjumit. Sigurisht ne fillim kjo do tju jape bezdi per shkak te eres se keqe te saje, por do te shikoni se do te zgjoheni me mire te nesermen. 

Per katarrin mund te perdorim dhe bime te tjera si dafina ose rigoni , te cilat konsumohen ne forme caji , per sa i perket ketij problemi.
Gjithashtu hurdha dhe agrumet jane nje tjeter mundesi per katarrin. 
loading...