loading...

Kure popullore per hernian diskale

Hernia diskale është një nga bezdisjet  më të mëdha që mund tju beje qe  të vuani në aspektin e dhimbjeve lombare.


Natyrisht, ky ilaç i bere ne kushtet e  shtëpise  nuk do tju  kuroje , por të paktën  do të ju ndihmojë ta kaloni me me pak dhimbje .

 Me ujë, balte argjile, dhe uthull ju mund të kijoni një mjekim popullor për të përballuar më mirë këtë problem. 


 " Repollo" ose ndryshe  hernia diskale është një nga problemet më të mëdha te nivelit lombar, e cila krijon dhimbje mjaft te bezdiseshme. Edhe pse zakonisht kërkon trajtim, Ju mund ta përdorni kuren e  mëposhtme në shtëpi për të duruar më mirë keto  dhimbje sipas nje zgjidhje me mjete popullore natyrale.

Përbërësit: 

Një litër ujë mineral 
Gjysmë kg balte të thatë argjile
Tre lugë uthull molle 
 lakër 

Përgatitja: 

Perzieni baltën me ujë mineral, ne menyre qe te krijohet  një paste homogjene, dhe pastaj shtoni uthullen e molles.

 Përhapeni përzierjen në zonën e interesuar te dhimbjeve duke e mbuluar me gjethet e lakres .Me pas i gjithe trupi ose pjesa e poshtme fashohet  me garzë ose ne te kunderten perdoret   nastro adezive ne menyre qe te mos levize  masa e vendosur mbi trup duke mbajtur zonën e qëndrueshme. 

Lereni perzierjen te veproje per 10-15 minuta ,me pas duke e shperlare me uje te vaket . .Do te shikoni se do te jete i perkryer per kete lloj bezdisje  

loading...