Halaman

    Social Items

Për të parandaluar 'plakjen e fytyrës , madje edhe gjyshet tona kishin traditën e përgatitjes se  Maskave kundra rrudhave te pergatitur ne kushtet e  shtëpise -.

1 MASKA per fytyre


 Ajo më popullorja dhe me e efekteshmja është padyshim MASKA  per fytyre me molle : 
Perzieni tulin e nje modhe pasi ta keni shtypur e bere pure me te verdhen e nje veze . Perzieni mire dhe shtrijeni mbi fytyre duke e lene per 10-15 minuta ,Shplajeni me uje te fresket .
 molla eshte e pasur me vitamina për rigjallërimin e lëkurës se rrudhur, dhe ka një astringent për lëkurën e  papastër. Është e lehtë për tu përgatitur dhe e lë fytyrën tuaj me të vërtetë të butë .2 Mjekimi populloor natyror : kafeja '


Që nga ditët e gjysheve tona, ka pasur kaq shumë mënyra për ripërdorimin e  llumit  te kafese .ato ishin kura me te vertete shume te mira te bera ne kushtet e shtepise  per te tonifikuar lekuren dhe per te luftuar celulitin.
Perzieni  një gjysmë gotë me llum kafeje me dy lugë vaj ulliri. Aplikoni përzierjen në pjeset  e trupit me celulit duke e  lënë te veproje për 20-30 minuta. Shpëlajeni me ujë të freskët duke e  përsëritur të paktën 2 herë në javë.  Kafeina përmirëson lëkurën.

3 Mjekimi popullor i vajit te ullirit  


Ja nje tjeter kure natyrale  per te mbajtur thonjte ne shendet te mire ,me nje siperfaqe te bute e te shkelqyeshme 
Vaji i ullirit sherben per ti forcuar , ne bashkpunim me limonin i cili ka veti  zbardhuese ndihmon te  duken te ushqyera e hidratuara   
4 Kure natyrale per floket nga hithra  

Kur gjyshet tona kishin  flokë te brishtë  dhe probleme me renien e tyre  përdornin  një locion natyrore për ti forcuar ato qe  në  rrenje .Një infuz i hithres eshte  një ilaç natyral, i thjeshtë por me të vërtetë efektiv. 
Per pergatitjen e ketij lengu ju nevojiten  "50 gram hithra te grira  të freskëta  duke i vënë ato në një tenxhere me rreth 200 ml ujë qe te Vlojne për 15 minuta, e leme të ftohet dhe  pas procesit te larjes me shampo te flokeve tuaj  aplikoni locionin  dhe masazhojeni atë me kujdes mbi to.." 


4 Kura natyrale per fytyren,celulitin,thonjte dhe floket qe funksionojne vertete

Për të parandaluar 'plakjen e fytyrës , madje edhe gjyshet tona kishin traditën e përgatitjes se  Maskave kundra rrudhave te pergatitur ne kushtet e  shtëpise -.

1 MASKA per fytyre


 Ajo më popullorja dhe me e efekteshmja është padyshim MASKA  per fytyre me molle : 
Perzieni tulin e nje modhe pasi ta keni shtypur e bere pure me te verdhen e nje veze . Perzieni mire dhe shtrijeni mbi fytyre duke e lene per 10-15 minuta ,Shplajeni me uje te fresket .
 molla eshte e pasur me vitamina për rigjallërimin e lëkurës se rrudhur, dhe ka një astringent për lëkurën e  papastër. Është e lehtë për tu përgatitur dhe e lë fytyrën tuaj me të vërtetë të butë .2 Mjekimi populloor natyror : kafeja '


Që nga ditët e gjysheve tona, ka pasur kaq shumë mënyra për ripërdorimin e  llumit  te kafese .ato ishin kura me te vertete shume te mira te bera ne kushtet e shtepise  per te tonifikuar lekuren dhe per te luftuar celulitin.
Perzieni  një gjysmë gotë me llum kafeje me dy lugë vaj ulliri. Aplikoni përzierjen në pjeset  e trupit me celulit duke e  lënë te veproje për 20-30 minuta. Shpëlajeni me ujë të freskët duke e  përsëritur të paktën 2 herë në javë.  Kafeina përmirëson lëkurën.

3 Mjekimi popullor i vajit te ullirit  


Ja nje tjeter kure natyrale  per te mbajtur thonjte ne shendet te mire ,me nje siperfaqe te bute e te shkelqyeshme 
Vaji i ullirit sherben per ti forcuar , ne bashkpunim me limonin i cili ka veti  zbardhuese ndihmon te  duken te ushqyera e hidratuara   
4 Kure natyrale per floket nga hithra  

Kur gjyshet tona kishin  flokë te brishtë  dhe probleme me renien e tyre  përdornin  një locion natyrore për ti forcuar ato qe  në  rrenje .Një infuz i hithres eshte  një ilaç natyral, i thjeshtë por me të vërtetë efektiv. 
Per pergatitjen e ketij lengu ju nevojiten  "50 gram hithra te grira  të freskëta  duke i vënë ato në një tenxhere me rreth 200 ml ujë qe te Vlojne për 15 minuta, e leme të ftohet dhe  pas procesit te larjes me shampo te flokeve tuaj  aplikoni locionin  dhe masazhojeni atë me kujdes mbi to.."