Aloe vera bima e shendetit

Shpesh theritet bima e mrekullise , ose ndryshe sheruesja natyrore

Konsumimi i molles jeshile sjell shume te mira ne jeten tone

Molla e gjelbër është shumë e shëndetshme si dhe lufton ne parandalimin e semundjeve.

10 Ushqimet qe mund te konsumojme cdo dite per nje diete te mire

Dëshironi të ndiqni një dietë të shëndetshme por nuk e dini ku të filloni?

Obeziteti infantil gjithe gabimet e keshillat

Edukimi alimentar (ushqimor)mbetet jetesor

Fjala e dites pastrimi i trupit ,depuracioni me ane te dietave dhe levizjes

Kur natyra pergatitet per ndryshim eshte momenti i duhur per rinovimin e depuracionin e trupit

Kure e bere ne shtepi kundra arterosklerozes

mjekim popullor për të parandaluar arteriosklerozën 

Kurat popullore në shtëpi janë pjesë e një trajtimi natyror për të shmangur pengimin e arterieve dhe për të parandaluar fillimin e arteriosklerozës. Nëse jeni të interesuar, këtu ju mund të gjeni një ilaç natyral te  dobishem për zemrën tuaj. 

boronica

 " licuados Atherosclerosis" është një sëmundje që mund të shkaktojë disa faktorë të rrezikshem, të tilla si hiperkolesterolemia,, hipertensioni, dhe hiperglicemia. 

Kura popullore per reduktimin e acidit te urines

Acidi i  tepërt urinës në trup është i lidhur zakonisht me nje dietë të varfër.

Mirepo në nje kohe të shkurtër, ajo mund të shkaktojë disa probleme, veçanërisht në artikulacione dhe këmbë. Këtu janë disa kura e mjekime popullore natyrale për të reduktuar acidin e  urinës. 

 
  Acidi i tepërt i urinës është një nga problemet kryesore me të cilat përballen shumë njerëz në një moshë të caktuar. Ajo shkaktohet zakonisht nga një dietë e  varfër si dhe nga konsumimi i tepruar i mishit, dhe yndyrave. Përveç se mund te ndryshoni dietën tuaj, ju mund të përdorni disa kura popullore në shtëpi për të reduktuar acidin e urines urinës. 

Kura e keshilla popullore per sterilitetin

Steriliteti mund të ndodhë dhe mund te jete i pranishm si tek burrat dhe tek gratë. 

Ky problem mund të varet nga shumë faktorë, dhe shpesh  here jo i dukshem  . Por disa nga kurat popullore qe mund te perdorni   në shtëpi mund të ju ndihmojë ta luftuar atë. 

Curcuma (sharfani i indise) per kurimin e parkinsonit dhe Alzheimer

Tashme jane te shumta dokumentet  shkencore që diskutojnë mbi veprimin e curcumas ( sharfani i indise)  në trajtimin e kancerit. Kjo rrenje per nga ngjyra e bukur  ne të verdhë, e cila është baza e përgatitjes së Curry, ushqim qe është shumë i rëndësishëm në kulturën indiane,  përmban substanca të quajtura  Curcuminoids, të cilat kanë një veprim të caktuar të frenimit e rritjes se tumoreve
, ne rastin e tumoreve të zorrëve, pankreatike dhe trurit. Supozohet, megjithatë, se aksioni i kontrollit mund të zhvillohet në shumë sëmundje të tjera degjenerative. 

Bej vete:receta e nje sapuni 100% natyral dhe bio

Një sapun natyral i bere ne kushtet e shtepise  për të përkëdhelur veten gjatë larjes ne dush ose vaske.


I cili nuk ju prish lëkurën sic eshte ai me permbajtje  kimikatesh , si dhe për të hequr njollat ​​nga pëlhurat delikate me permbajtje biologjike  eshte i mundur te rrealizohet nga vete ne, né kushtet e shtepise

Po ju   paraqesim kete recete si me poshte :

Kura te bera ne shtepi per diabetin

Diabeti është një sëmundje kronike, e cila mund të çojë në disa komplikime. Por kjo nuk do të thotë se nuk ka kura  natyrale për diabetin që ndihmojnë për ta menaxhuar atë me mirë ... 


Një nga mjekimet popullore më të mira natyrore për diabetin është hithra. Ju mund të përgatisni një infuz me këtë bimë.

 Vendosni  në një tenxhere një litër ujë, dhe ne te hidhni nje sasi te mire te hithres se fresket . Lerini te  vlojne për 20 minuta, dhe pastaj të kullojne per 5 minuta .Mund ta pini  ate të nxehtë apo të ftohtë, në varësi të shijes tuaj personale.

Ne lufte per katarrin (gelbazen)

 Nuk e duroni dot me katarrin( gelbazen) e ajo nuk ju le te qete e nuk ju ben te ndiheni mire ? 

Atehere nuk ju mbetet gje tjeter vetem te vraponi tek kurat popullore natyrale ,qe te ndihmoni veten tuaj.Nuk do tju nevojiten sherupe per te nxjerre jashte kete material te panevojshem i cili ju eshte mbledhur ne mushkerite tuaja ...


Ne kete rast nuk keni nevoje per asnje mjekim te shtrenjte ose shurup per te luftuar gelbazen e bezdiseshme.

Bimet qe ndihmojne per te permiresuar shikimin

Bimët për sytë janë ideale për ate që vuan nga miopia ose ka shikim të dobët.


 Në sajë të tyre, duke shtuar ato në dietën e përditshme, mund të përmirësojnë shikimin e përkeqësuar. 


Lengje ne ndihme te diabetit

Lëngjet për diabetin mund të jenë një mënyrë e mire për  konsumimin e perimeve,ndihmojne per kontrollimin e nivelit te sheqerit ne gjak. 

 Ose te pakten mund te vlejne për të shtuar vlerat ushqyesve që nuk janë asnjehere teper  për ata që vuajnë nga kjo semundje. Për këtë arsye,  ne propozojmë dy lëngje të thjeshta. 

 Kombinimi i disa perimeve mund të jetë i perkryer për njerëzit me diabet. Këto lëngje ose te shtryllura  me centrifuge janë ideale për rregullimin   e sheqerit  të gjakut ose per sjelljen e vlerave  ushqyese thelbësore për njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje. Provojni në vijim. 

Mjekim popullor per te pastruar veshkat nga rera e guret ne te

Nëse vuani nga guret e veshkave, ndoshta ju do të jeni të interesuar të dini se si mund ta ndihmoni kete problem me kura popullore natyrore. 


Ketu po ju paraqesim nje recete te bere ne kushtet e shtepise . Nëse ju dëshironi  të pastroni veshkat tuaja  nuk ka se si te mos e lexoni kete artikull .


  Gurët ne veshka nuk mund ti tregojnë simptomat në fillim të sëmundjes, por kur rera fillon te zbrese neper kanale dhe te formoje gure mund te behet nje problem shume i dhimbshem dhe i bezdiseshem per te gjithe te semuret .

Kure popullore per hernian diskale

Hernia diskale është një nga bezdisjet  më të mëdha që mund tju beje qe  të vuani në aspektin e dhimbjeve lombare.


Natyrisht, ky ilaç i bere ne kushtet e  shtëpise  nuk do tju  kuroje , por të paktën  do të ju ndihmojë ta kaloni me me pak dhimbje .

 Me ujë, balte argjile, dhe uthull ju mund të kijoni një mjekim popullor për të përballuar më mirë këtë problem. 


 " Repollo" ose ndryshe  hernia diskale është një nga problemet më të mëdha te nivelit lombar, e cila krijon dhimbje mjaft te bezdiseshme. Edhe pse zakonisht kërkon trajtim, Ju mund ta përdorni kuren e  mëposhtme në shtëpi për të duruar më mirë keto  dhimbje sipas nje zgjidhje me mjete popullore natyrale.

Përbërësit: 

Një litër ujë mineral 
Gjysmë kg balte të thatë argjile
Tre lugë uthull molle 
 lakër 

Përgatitja: 

Perzieni baltën me ujë mineral, ne menyre qe te krijohet  një paste homogjene, dhe pastaj shtoni uthullen e molles.

 Përhapeni përzierjen në zonën e interesuar te dhimbjeve duke e mbuluar me gjethet e lakres .Me pas i gjithe trupi ose pjesa e poshtme fashohet  me garzë ose ne te kunderten perdoret   nastro adezive ne menyre qe te mos levize  masa e vendosur mbi trup duke mbajtur zonën e qëndrueshme. 

Lereni perzierjen te veproje per 10-15 minuta ,me pas duke e shperlare me uje te vaket . .Do te shikoni se do te jete i perkryer per kete lloj bezdisje  

Kamasutra aleate e shpines gjate rraportit seksual

Dhimbja e shpines? Një studim ka zbuluar pozicionet e preferuara seksuale dhe ato që duhet të shmangen në mënyrë që të mos heqim dorë  nga seksi. 

 - Për shkak të dhimbjeve te  përjetuara gjatë aktit seksual, gati 84% e meshkujve dhe 73% e grave me dhimbje shpine  kanë pranuar se ata kanë ulur frekuencën e raportit seksual. Si  të kapërcejme këtë problem si dhe , nga njëra anë mos  të jemi te detyruar të heqim dorë nga seksi, dhe gjithashtu nga ana tjeter si te mos kemi perqafime te dhimbshme ose të paktën te jemi në gjendje  të shmangim përkeqësimin e 
situatës së shtyllës kurrizore?
POZICIONI I LUGES 

Banje per momente lodhje ose stresi

Keshillohet per momente tensioni ,ose 

lodheje ,mbase pas nje sforcimi fizik 

ose psiqik
Merrni 50 gram rozmarine ,dhe 

zijeni per disa minuta ne nje 

liter uje ,lereni te kulloje deri ne 

gjysem ore .Pasi ta filtroni 

,shtojeni ate ne ujin qe do te perdorni per banjen tuaj 

Banjo tonifikuese per lekuren e trupit

Nje tjeter mundesi per tonifikimin e lekures suaj vjen me ane te kesaj perzierje bimesh dhe erezash.

Ajo qe ju nevoitet eshte:

 Një qese nape ose nje lecke (rrobe transparente ne forme qeseje te vogel) sikur te ishte  nje qese caji
2 grushta e lëvore limoni 
2  grushte Rozmarine 
1 grusht trumzë 
1 pjesë të vogël  nenexhik. 

Perdorimi 

Pasi i vendosim ne kete cante te vogel te krijuar, te gjitha bimet e permendura me larte ,i fusim ne vasken e ujit dhe here pas here i levizim ne menyre qe te leshojne lengun e tyre .
Qendrimi ne vaske behet per 10- 15 minuta 


Banje relaksuese

Jeni te lodhur dhe keni nevoje per pak rrelaks ,dita ka qene e mbushur me intesitet dhe probleme .Ja zgjidhja per problemin tuaj.

Ajo qe ju nevoitet eshte:

150 g  lule nga portokalli i  hidhur
150 g me lule gëlqere 

Pergatitja:

Zieni keto dy bime  për 15 minuta. 
duke i hellur ujë ne vasken tuaj. 
Qendroni brenda  për 10-15 minuta. 

Vaj per masazh trupi i bere vete

Per nje lekure te bute kundra

 thatesires se saje po ju paraqisim nje 

formule te thjeshte  qe mund tju 

ndihmoje Hidhni nje gote vaj ulliri si dhe tre

 luge kafeje te sherebeles se thate ne 

nje vazo me mbyllje hermetike ;Lerini te zhytyra brenda per dy

 jave ,pastaj filtrojini ne nje garze ,dhe perdoreni vajin e prodhuar

 per te masazhuar trupin ,aty ku lekura duket me e thate ,si barku

 kofshet krahet .etj..Krem kundra rrudhave i bere ne kushtet e shtepise

Po ju paraqesim nje metode shume te thjeshte e te efekteshme kundra rrudhave te fyryres .Ajo qe ju nevoitet per kete rast eshte :

nje patate
vaj ulliri

Menyra e pergatitjes :

Grini shume imet nje patate dhe shtojini asaj te njejten sasi ne peshe te grire  nga vaji i ullirit . perzijeni mire perberesit ,dhe vendosini mbi zonen e interesuar,duke i lene per rreth 10-15 minuta ,mund te perseritet dy here ne jave. 


Banjo per energji me portokall e limon

përbërësit: 

-1 Orange 

-1 Lemon 

Procedura:

 Mbushni  vaskën tuaj te banjës me ujë të ngrohtë ,duke hedhur brenda ne  të  limon  e portokall te prerë në feta  jo shumë të vogla .Nuk ju mbetet gje tjeter vecse te zhyteni brenda ne te. Copat e agrumeve do të përdoren për të ferkuar pjesët e trupit që zakonisht tentojnë të duken më të ashpra , të tilla si bërrylat, gjunjët  dhe këmbët.Kjo Pija qe ndihmon tretjen, eshte kundra fryrjeve te barkut si dhe pastron trupin

Stresi, hormonet, menyra e te ushqyerit e gabuar  ... Barku i fryrë është nje shqetesim i shpeshte , i bezdiseshëm dhe më teper jo estetik! 

Zgjidhja: 


Një infuz kundra fryrjeve te barkut  i cili pihet në mëngjes, essell , dhe pastaj disa herë gjate ditës

Bej vete:heqja e njollave me produkte natyrale

Eleminimi i menjehershem i njollave mbi rroba me produkte natyrale mund te jete nje ndihme e madhe per zgjidhjen e problemit 

Njohja e zgjidhjeve  te menjehereshme për eliminimin e njollave dhe  ​​më të thella me të vërtetë mund të shpëtojë jetën tuaj, ose të paktën reputacionin tuaj. Jo  gjithmonë eshte e mundur qe të ndryshojme veshjen  tone dhe madje edhe në qoftë se kjo do te ishte e mundur duhet te kerkojme te shpetojme veshjet tona me cdo kusht , do të ishte e këshillueshme që të veproni shpejt për të parandaluar njollën, në mënyrë që te mos  depërtojë thellë në te, duke e bërë heqjen e saje te vështirë.

Menopauza:keshilla e kura popullore e alternative

Menopauza, herët a vonë, ajo prek të gjitha gratë.

 Kjo është një periudhë shumë delikate e jetës, e cila është subjekt i çrregullimeve të ndryshme. Zakonisht vjen pas 40 viteve të cikleve menstruale, por thuhet se: ka raste në të cilat menopauza arrin shumë më herët ose më vonë dhe kjo është ende një legjendë urbane qe qarkullon dhe ne ditet e sotme. që sipas kesaj thenie  duket se ajo duhet të jetë e lidhur me numrin e fëmijëve që kane pasur  ose nuk kane pasur

4 Kura natyrale per fytyren,celulitin,thonjte dhe floket qe funksionojne vertete

Për të parandaluar 'plakjen e fytyrës , madje edhe gjyshet tona kishin traditën e përgatitjes se  Maskave kundra rrudhave te pergatitur ne kushtet e  shtëpise -.

1 MASKA per fytyre


 Ajo më popullorja dhe me e efekteshmja është padyshim MASKA  per fytyre me molle : 
Perzieni tulin e nje modhe pasi ta keni shtypur e bere pure me te verdhen e nje veze . Perzieni mire dhe shtrijeni mbi fytyre duke e lene per 10-15 minuta ,Shplajeni me uje te fresket .
 molla eshte e pasur me vitamina për rigjallërimin e lëkurës se rrudhur, dhe ka një astringent për lëkurën e  papastër. Është e lehtë për tu përgatitur dhe e lë fytyrën tuaj me të vërtetë të butë .

10 Ushqimet qe mund te konsumojme cdo dite per nje diete te mire

Dëshironi të ndiqni një dietë të shëndetshme por nuk e dini  ku të filloni?


 Ju mund të përpiqeni për të sjellë ne tavolinen tuaj  disa ushqime me përmbajtje të lartë  vetish e elementesh  te dobishem, të tilla si perimet me gjethe jeshile, drithërat në kokërra, si xhenxhefili, shafrani i Indisë, lakra dhe mollët qe jane të njohura gjerësisht nga te gjithe . 

Varicet 9 keshilla dhe kura popullore per te lehtesuar dhimbjet

Disa keshilla alternative dhe natyrore për variçet


Venat me variçe janë venat e fryra të dukshme të këmbës. Mund të jetë manifestimi i një problemi të qarkullimit të quajtur pamjaftueshmëri venoze. Ne to evidentohet   një fryrje dhe një shkim i  tërthortë i  venave, të cilat në kushte normale nuk duhet të jetë i pranishëm. 

Mungesa e jodit e gjithe ajo qe duhet te dish

Mangësia e Jodit është një problem serioz shëndetësor që mund të ju vëri në rrezik


Jodi është thelbësor për prodhimin e hormoneve tiroide dhe për funksionimin e duhur të tiroides dhe kjo mangësi mund të çojë në hypothyroidism, ciste te gjirit, abort, lindje të parakohshme, vonim mendor dhe defekte të tjera të lindjes. 

Zgjidhje të vogla në kushtet e shtepise per puçrrat

Një puçërr e shëmtuar, qe mund tju prishi humorin pa filluar dita mire


Shikoheni ne pasqyre ne mengjes sapo zgjoheni akoma ashtu te pergjumur    dhe  vini re me zhgënjim të madh  një të kuqe të vogël te ënjtur  mbi mjekëren tuaj ose në ballin tuaj:është një puçërr e shëmtuar, qe mund tju prishi humorin pa filluar dita mire   Kjo sigurisht nuk është mënyra më e mirë për t'u përgatitur për punë e shkollë ne mengjes heret ...

Mjalti i paperpunuar alternative natyrale kundra baktereve super rrezistente

Nga mjalti  i  papërpunuar mund të lind një shpresë e re për të luftuar  bakteret super-rezistente 


 Ato baktere që nuk janë më të shkatërrueshme nga antibiotikët e  përgjithshem. 

Tani fokusi i shkencës kthehet nga  mjalta e papërpunuar si  dhe rreth 13 llojeve te mikroorganizmave, dhe disa baktereve vërtetë të mira që ajo  përmban. Ndoshta ky lloj i mikrobeve të mund të përdoret si një alternativë për antibiotikët në luftë kundër baktereve super rezistente. 

Vaji i rigonit ne ndihme te shume problemeve shendetesore : 10 keshilla perdorimi

Vaj esencial i  rigonit  është një ilaç natyral me të vërtetë shume i vlefshem për t'u kujdesur për shëndetin e tone. Ai ka veti shumë të dobishme dhe kryesisht  përdoret për trajtimin e crregullimeve të frymëmarrjes, si pershembull e  ftohura e zakonshme.Një nga substancat e dobishme të vajit esencial te rigonit është Carvacroli, qe eshte i dobishem për të kundershtuar përhapjen e viruseve dhe baktereve të ndryshme  .

 Këtu do te gjeni  disa nga përdorimet e mundshme e thelbësore te vajit te rigonit. 

Hurdha ne lufte kundra qelizave kancerogjene

Hurdha ka ne permmajtje squfur i cili sulmon qelizat e kancerit

Shoqata Amerikane e Kancerit thotë se vetia dhe permbajtja e caktuar e hudhrës, i tille si squfuri mund te ndihmojne per të luftuar kancerin. squfuri sulmon qelizat e kancerit, duke i mposhtur dhe duke i  lene qe te  vdesin ne menyre natyrale. Përveç kësaj, shkencëtarët besojnë se komponentet e  hudhrës ndihmojne për të bllokuar agjentin " Helicobacterial pylori " (kancerit të stomakut). 

Aloe vera kunder pucrrave dhe shenjave te tyre

Aloe Vera është një ilaç efektiv natyror për puçrrat e fytyres, aloe vera forever living

Për shkak të vetive të të saj shumë   të dobishme Aloe Vera është një ilaç efektiv natyror për puçrrat e fytyres, një problem shumë i zakonshm, sidomos në mesin e të rinjve, i cili shkakton probleme të shumta fizike dhe psikologjike. 

Siç e dimë, puçrra është favorizuar nga një hiper-prodhim i sebum (seborrhea), e cilia përcakton shfaqjen e  njollave te zeza , në lëkurë të fytyrës, simptomat e këtij çrregullimi, jane plagët të cilat mund të mbeten te pashlyeshme në fytyrë. 

Bej vete: si te besh ne shtepi nje krem per duart

Për një krem të gjithin-natyral qe është shume i lehtë për tu pergatitur i cili ka shumë kalori, por eshte gjithashtu edhe rifreskues , ju nevojitet: 3 lugë kafeje ,dyll bletesh
3 lugë vaj kokosi
1/3 filxhan gjalpë kakao 
1/3 filxhan vaj jojobe
7 pika vaj  të karameles se  mentes 
6 pika vaj esencial të eukaliptit

Vaj i kamomiles ne ndihme te melcise dhe rrugeve te tretjes , si dhe parandalon dhimbjet e barkut,

Kjo esence anti inflamatore eviton dhe shmang  çrregullimet e lidhura me mbingarkesën  e  mëlçisë, si dhe ndihmon  stomakun dhe zorrët 


Shpesh gjatë pushimeve të ushqyerit ka tendencë të jetë shumë i çrregullt, duke e alternuar me  snacks, piza, birra të ftohta, me gjera të skuqura me akullore brioche, ëmbëlsira, krem, etj .., Dhe per me teper  darka me miqtë dhe  familjaret krijojne mundesine e konsumimit te  një doze  të lartë alkooli.

Artriti : kura dhe mjekime popullore

Probleme me artritin: ju ftojme te lexoni disa nga kurat tona popullore .

Artriti është '"inflamacion i një nyje te nje pjese te trupit . Kur artikulacionet  janë të inflamuara ato mund të zhvillojnë ngurtësi, ngrohtësi, ënjtje, skuqje dhe dhimbje." Një ilaç i vjetër i bere ne kushtet e shtëpise për artritin është  pirja e mushtit te uthulles se molles dhe mjaltë. 

Pacientët mund të përdorin kete perzierje  gjithashtu edhe  si një masazh duke e lyer   për lehtësimin e zhbllokimin e artikulacioneve.


Një tjetër ilaç popullor për artritin është dhe mbetet një ritual i lashtë   pirja e cajit jeshil   të paktën dy herë në ditë. 

Thuhet nga te vjetrit se banjat me ujë të ngrohtë dhe ushtrimet fizike,jane  një ilaç i mire  që ne  lashtësi.

Gjithmone sipas thenieve te me te vjeterve është dhe thuhet se perzjerja e vajgurit me vaj ulliri dhe me leng portokalli mund te jete nje lloj mishele qe perdoret per tu lyer  dhe ndihmon artritin . Kure me aloe veran per kolitin

Duke pire aloe veran ju luftoni kolitin

Inflamacioni i intestinit (zorreve) sjell shume shqetesime fizike ,si dhe zvogelon qualitetin e jetes per personat qe e vuajne .Per tu lehtesuar nga kjo patologji si dhe per te harruar kete problem ,ju ofrojme kete kure natyrale per luftimin e kolitit .


Aloe Vera : Lengu i kesaj bime  ndihmon ne riveshjen e zorres se trashe si dhe e diz -inflamaton ate ,keshtu pra ajo eshte nje kure e mire natyrale per kolitin . 

Bej vete, sapun me bajame per celulitin

Ja rrecetat per te rrealizuar sapun natyral ne shtepi


Sapuni  qe po ju paraqisim mund te marre forma e 
permasa te ndryshme .
Masa e perziere mund te hidhet ne  stampa e forma te ndryshme plastike ne menyre qe kur te ftohet te nxirret me mire prej saj ,si pershembull tasat e kosit vazot e akulloreve gota plastike etj. 

Sapun me bajame

Eshte nje sapun delikat me dhunti e fuqi zbutese ,
perfekt  per ta bere lekuren e trupit  me te bute .Eshte vecanerisht adapt per te trajtuar zonat me cellulit .

Pergatitsit per rreth 8 sapuna te vegjel 


1 cope sapun te bardhe 300 gramesh  
250 gram bajame te grira imet 
3 luge kafeje me vaj ulliri 
1  gote uje 

Pergatitja

Grini sapunin me nje rende vendoseni ne nje ene me ujin brenda,lereni per rreth 15 minuta te zieje e te shkrihet deri sa te perftohet nje mase homogjene ,natyrisht duke e perziere ate here pas here,. 

 Ndersa sapuni zien , bajamet bejini ne forme pluhuri duke perdorur griresen .Kur te shikoni qe masa te trashet hidhni brenda bajamet e grira ,dhe vajin e ullirit duke i perziere mire .

merret forma dhe i hidhet brenda pak puder talk .Me pas meret masa dhe hidhet ne forme duke e lene qe te ftohet e te mpikset .Kur ta nxjerrim prej formes e vendosim mbi nje cope leter dhe e leme te thahet e te ngurtesohet plotesisht ne nje vend te fresket larg nxehtesise ,por jo ne frigorifer .Keshilla e rregulla per kembe te fryra e te enjtura

Nje femer ne dy percepton cdo dite ndjesine e kembeve te renduara .Ja per ju disa keshilla te thjeshta qe mund te ju ndihmojne ne jeten e perditeshme .Mirpo nje pjese e  ketyre  keshillave mund te vlejne dhe per meshkujt.

 Pasuroni dieten tuaj me ushqime dhe pije si ,shalqiri pjepri,boronicat,domatet,caji jeshil etj.Kujdes vaktet shume te kripura ,pini te pakten 2 litra uje ne dite.

 

Seksi nje kure natyrale qe ne krijimin e njeriut ,ndihmon dhe parandalon shume semundje

Ndihmues ne trajtimin e te ftohtit ,te dhimbjes se kokes dhe migrenes ,te kolesterolit te larte dhe te sindromes se Ekbom: seksi i ben mire shendetit dhe ndihmon ne luftimin e semundjeve te shumta .Ja se cfare thote shkenca .A ben seksi mrekullira ? Mbase jo ,por sipas disa kerkimeve te bera  eshte nje kure e perkryer kunder te keqijave
loading...