Infuz prej hudhres e limonit per shendetin tend

Perzierja e hudhres me limonin jane celsi per shendetin e cdonjerit nga ne .Qe te  dyja keto produkte ne permbajtje kane aftesi qe i  bejne mire cdo njerit.Ketu po ju paraqesim nje infuz te  interesant  qe jep rrezultate te  jashtezakonshme ne fusha te ndryshme 

Kombinimi i hudhres me limonin paraqet nje ndryshim ideal per shendetin tend .Aftesite e ketyre dy produkteve fuqizohen kur bashkohen me njera tjetren .Ky infuz shume funksionesh eshte perfekt per nevojat e trupit tend 


INGREDENTET:
1 Thelpi hudher 
2 limona
1 liter e gjysem uje 

PERGATITJA
Vendosni te zieni ujin me thelpin e hudhres te qeruar, si  dhe dy limonat e prere ne feta pa hequr lekuren .Lerini te ziejne per rreth 15 minuta , fikni zjarrin ,lerini te pushoje e te kulloje  per 5 minuta dhe filtrojeni perpara se ta pini ,duke e lene te ftohet ose mund ta pini te nxehte sipas deshires .

Ky infuz sherben per nevoja te ndryshme ,duke e pire ne rruge orale ne menyre te zakonshme .Shereben per tu dobesuar,per te luftuar parazitet,riforcimin e aparatit te frymemarrjes ,evitimin e ftohjeve ,temperaturave e infeksioneve  sepse si hudhra ashtu dhe limoni kane veti antibiotike dhe antisetike 
Gjithashtu mund te perdoret dhe ne forme shplaresi per thonjte e kembeve se eshte kundra mykut
loading...