loading...

Kure me kanelle per diabetin

A e dini se kanella mund të jetë e mirë për të ulur nivelin e sheqerit në gjak ? Vetëm ndiqni udhëzimet në këtë artikull për të mesuar te mirat e saje kundër diabetit .
Edhe pse të gjithë e dinë se diabeti është një sëmundje kronike pa shërim e njohur deri më sot , kjo nuk do të thotë se ne duhet të terhiqemi duke mos u perpjekur e kujdesur per te  . Ka shumë mënyra për të trajtuar problemin në mënyrën më të mirë e të mundshme . Një prej tyre është dhe përdorimi i disa kurave juridike natyrore në kushtet e shtëpise .


Jo të gjitha bimët ndihmojë në luftën kundër diabetit , por disa të tilla si ajo e  kanellës konsiderohen shumë të favorshme për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak . Kështu që ju mund ta vini në praktikë këtë kure  interesante që ndoshta  mund të ju ndihmojë në uljen e niveleve të sheqerit në gjak .

Si është e mundur që kanella mund të jetë e mirë për diabetiket ?
Sipas një studimi të botuar disa vite më parë nga Universiteti shkencor i Kalifornisë ,konsumimi i gjysmë  lugë gjelle kanellë mund të jetë ndihme e madhe për të luftuar diabetin duke rregulluar nivelin e sheqerit në gjak . Kjo funksionon edhe në pacientët me diabet tip 1 dhe 2 . Sido që të jetë , nuk mund të konsiderohet studim përfundimtar , por ky eshte një tregues i mirë .

Si të përgatitisim kanellën si nje  ilaç për diabetin ?

Është e lehtë :
Vendosni të vloje  një gotë me ujë, hiqet nga zjarri dhe lihet te ftohet deri sa te jete pak e vaket  
Shtohet  gjysmë lugë gjelle kanellë .
mbulojeni me dicka  dhe lereni të qëndrojë për pesë minuta .
Perzijeni dhe  e pini .

Si dhe kur të konsumojnë këtë  kurë (ilaç)?

Pirja e një gote në ditë është me se e mjaftueshme  . Ju mund të perdorni atë  kur zgjoheni ne mengjes ose pas drekës . Natyrisht , ju nuk duhet ta perzieni kontenutin me sheqer .

loading...