Maske per floke te thate

                        Trajtim bukurie per floke te thate


Agjentet fizike dhe kimik,godasin floket tuaj duke i bere ato qe  te humbin ekuilibrin ,keshtu qe floket  dizidratohet.Maskat per floke jane themelore per te ruajtur shendetin kapilar te flokeve tuaj. Pervec larjes se rregullt me nje shampo te mire per floke te thate,jepini atyre mundesine  e produkteve natyrore, te pakten nje ose dy here ne jave eshte e keshillueshme aplikimi i maskave hidratuese .egzistojne shume receta per maskera per floke te thate  qe mund ti pergatisesh ne kushtet e shtepise .Kjo maske me vaj ulliri  edhe pse eshte shume e thjeshte te realizohet ne kushtet e shtepise,ofron rezultate shume te mira ne hidratimin e flokeve tuaj te thate

Receta e maskes me vaj ulliri
pergatitja:
1 veze
1 luge gjellre vaj ulliri
2 luge majoneze
pergatitja:

  • brenda nje ene te vogel hidhni vezen dhe shperbejeni ate me luge ose piru .
  • shtoni vajin e ullirit dhe majonezen dhe rrihni ato bashke deri sa te gjithe ingredentet te perzihen.
  • Lani me pas ato  me shampo per floke te thate  duke i shplare meuje te bollshem 
loading...