Maska per trup

Gjeja e pare qe duhet bere duhet pergatitur baza , eshte shume e mire argjila ,por gjithashtu dhe dritherat.Perdor miellin e qiqrave nese po kerkon nje efekt ushqyes dhe hidratues ,miell orizi nese e  ke lekuren delikate dhe miellin e sojes per nje efekt kullues .Per te gjithe trupin nese perdorni argjile ose miell sherben 1/2kile qe te perzihet me uje dhe ndonje vaj aromatik nese deshironi .Ju duhet nje penel qe te aplikosh vetem nje shtrese te holle mbi lekure .Lereni te veproje per rreth nje ore mund ta perserisni dy here ne jave 
loading...