Kure popullore kundra gripit te ftohures e dhimbjes se fytit

Kurat popullore dhe kurat e bera ne kushtet e shtepise kundra teperatures te ftohurit blokimit te hundes e gripit ne pergjithesi 


Doni te parandaloni gripin e te ftohuren ?kujdes nga ajo qe ha.Po frutave te stines mbi te gjitha ato me permbajtje vitamine C ,rruge e lire perimeve dhe sallatrave ,po gjithashtu frutave te pyllit,arrave ,dhe gjithashtu peshkut salmon.Po cerealeve dhe kosit te cilat jane te lehta dhe ndihmojne tretjen,mund te perdoren pjeshket dhe vezet gjithashtu megjithese keto te fundit pa e tepruar .
Nese ndjeni se po ju fillojne shenjat e para te gripit filloni te pini pije prej frutave e perimeve te shtryllura  .Dhe nese gripi ju ka vene perfund atehere eshte koha e perdorimit te recetes speciale 

Receta:
Merrni dy thelpinj hudher shtryllni disa pika limon dhe pak xhenxhefil,   nje gote uje   dhe lereni per 10 minuta zieje 
Kjo perberje eshte nje kure e mire popullore kundra te ftohures ,gripit ,dhimbjes se fytit dhe hundeve te zena 
loading...